YUKARIDA ALLAH VAR!
Çok uzak değil aslında, 5-6 yıl öteye vardığımız vakit, Muş´ta her yıl makyajlanan kaldırım taşlarının ne denli bir görünümde olduğunu hatırlamayanımız yoktur muhakkak.
Tarih: 4.3.2020 08:44:35 / 5351okunma / 0yorum
SİNAN BALKAYA

YUKARIDA ALLAH VAR!

Yerel hizmetler bakımından bugün, halkın beklentilerine karşılık, yapılanları görmemek mümkün olmasa gerek.  

Dışarıdan ilimize gelenlerin, senelerce Muş´a hep ‘köymü, şehir mi ?´ yakıştırmalarına bizlerde haliyle diyecek bir şey bulamıyorduk. Adam akıllı gidecek, içimiz rahat biçimde misafirlerimizi ağırlayacak bir konaklama, eğlenme yada vakit geçirme yerimiz yoktu. Kısacası bir şehir düzeni yoktu.

Şimdi konuklarımızı barındıracak yada zamanımızı görsel güzellikleri ile geçirebilecek, anlatacak, gösterecek ve gezdireceğimiz sayısız yer var.

Bu yapılanlar öyle havadan gelmediği gibi kendiliğinden de oluşmadı haliyle. Hizmetler devam ediyor, doğru temaslarda bulunanlara da gerekli kolaylıklar sağlanıyor. Yerel gelişime fayda sağlayan iş insanı ve yatırımcıların önü açılıyor. Yukarıda Allah var, görmemek mümkün değil, bu kolaylıkları sağlayan birileri var elbet. Muş´un çehresi değişiyor ve bu değişimler sayesinde Muş proje şehri oldu. Bu değişimlerin emektarlarına teşekkürler, gecesini gündüzüne katan Muş Belediyesi çalışanları. Tebrikler Başkan Asya…

İlk günden bu vakite kadar kayıtsız şartsız sözünün ve vaatlerinin arkasında duran, bunları zamanla tek tek hayata geçiren, her zaman yapmayı amaçladıklarını defalarca büyük bir özlem ve hevesle anlattığı dönemlerde yakından takip ettiğimiz isim Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, su probleminin dışında bu halk şahsına ne kadar teşekkür etse azdır.

Su demişken, kısa bir süre önce Muş Belediye Başkanı Feyat Asya´nın müjde niteliğindeki açıklaması bir umut oldu hepimiz için.

Kentin içme suyu sıkıntısının giderilmesi amacıyla hazırlanan yaklaşık 300 milyon liralık projenin 2020 yılı yatırım programına alındığını bildiren Başkan Asya, bundan sonraki süreçte hizmet konusunu ağırlıkta, istihdam sağlamaya yönelik adımlarla  işaret etti.

Muş adına kangren haline gelmiş olumsuzluklar çözüme kavuşturuluyor artık. Ramak kaldı.

Sırada işsizlik var.

İstihdam alanında da gelişmeler Muş adına iyiye doğru gidiyor.

Buna da ilaveten Muş Valiliği ve Muş Belediyesi işbirliğinde tekstil fabrikası kuruluyor. Çalışan sayısı 10 Bin´e yakın olacak.

Kazanan Muş.

Muş gençliği.

İş için göç etmek zorunda kalanlar.

Boşta işsiz çok diye hakkı ödenmeyen hakkının çok altında çalışan sayısız vatandaşımız, dolayısıyla

iş ve istihdam konusunda etkin yüzü zayıf olan ilimizdeki işsizlerin yüzü kurulacak olan Tekstil fabrikası ile bir nebzede olsa gülecek.

Değerli okurlar, dikkat çekmek istediğim konu; biz halen acabalarla konunun takipçiliğini yapmaya çalışıyoruz.

Ortada sözünün eri, dediğini yapan, bunu da boş beyan ve ifadelerle değil, icraatlarla ortaya koyan bir Belediye Başkanı var yanı başımızda.

50 bin metrekare alan üzerine 10 bin kişinin çalışacağı yeni bir tekstil fabrikası kuruluyor.

Çehremiz değişiyor.

Belediye Başkanımız sayın Feyat Asya´nın etkin yapısına dikkat çekmişken, Muş´ta kurulacak olan Tekstil fabrikasının ilimize kazandırılmasındaki üst düzey siyasetçi ve bürokratlarımızın yanı sıra il sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz´e de üstün emek gayret ve çabalarından dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Projenin uygulama noktası belli.

İncelemeler yapıldı.

İmzalar atıldı.

Kısa süre içinde burada gerekli çalışmaların başlayacağından şüphemiz yok artık.

Geçmiş dönemlerdeki  mevkidaşları ile kıyaslamamız halinde bizi vicdan muhasebesine sevk ettiren Belediye Başkanı Feyat Asya´nın Muş´a kazandırdıkları ve sağladıkları kendi baba evinde kalmayacağı gibi Muş için türlü güzellikleri ortaya koyduğu göz önünde. “Sen doğru ol eğri kendiliğinden bulur” sözü ile biz doğrularımızı kişinin gözünün üstündeki kaşına atfen, yapılanlara boş söylemleri ile çevre kirliliği yapanlara az öncede belirttiğim gibi vicdanımızın sesini dinleyerek cevap verelim. Kimi savunduğumuzun yanımızda olmasının gereği yok.

Mükafat ondandır.

Yukarı Allah var…

 

 

 

Anahtar Kelimeler: YUKARIDA, ALLAH
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
ÖZGÜR BASINMIŞ! (20 Nisan 2020 - Pazartesi)
AKIL VAR MANTIK VAR (16 Mart 2020 - Pazartesi)
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE (12 Mart 2020 - Perşembe)
“KENDİLERİNİ NİMETTEN SANANLAR” (07 Mart 2020 - Cumartesi)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Bal her ağıza tatlılık verir

Mevlana