VATAN, BAYRAK SEVDASINI AVRUPA´DA ŞAHLANDIRAN MUŞLU HEMŞERİMİZ ADNAN SUBAŞI
2015 yılında Muş´ta Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adaylarından, aday olduğu dönemde seçim çalışmaları yürüttüğü esnada Murat Köprüsü mevkiinde seyir halindeki aracı kurşunlanan, şimdilerde Avrupa Türk Milliyetçileri Derneği Genel Başkanlığı görevini yürütmekte olan Muşlu hemşerimiz iş insanı Adnan Subaşı, başında bulunduğu konum itibari ile Avrupa´daki vatandaşlarımızın sesi olmaya devam ediyor.
Tarih: 11.8.2020 13:55:36/ 11301okunma / 0yorum

 

2015 yılında Muş´ta Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adaylarından, aday olduğu dönemde seçim çalışmaları yürüttüğü esnada Murat Köprüsü mevkiinde seyir halindeki aracı kurşunlanan, şimdilerde Avrupa Türk Milliyetçileri Derneği Genel Başkanlığı görevini yürütmekte olan Muşlu hemşerimiz iş insanı Adnan Subaşı,  başında bulunduğu konum itibari ile Avrupa´daki vatandaşlarımızın sesi olmaya devam ediyor.

Muşlu hemşerimiz iş insanı Adnan Subaşı, İsviçre´nin Zürih, Belçika´nın Gent, Fransa´nın Marsilya, Almanya´nın Hamburg ve İngiltere´de Londra Oxford bölgelerinde açmış oldukları şubeler ile 3 bin kişiye uzanan bir üye ağı ile adından sıkça söz edilen, çalışmaları kamuoyunda geniş yer bulan Avrupa Türk Milliyetçileri Derneği´nin Genel Başkanı. 

Muş´un bağrından çıkıp Avrupa´nın bir çok ülkesinde yapılanan, hizmet yelpazesini kurumsal yapı ile bütünleştirmesinin yanı sıra MHP Muş Milletvekilliği adaylığı dönemlerinde örnek çalışmalar içinde olan, Muş´ta da bir çok kesimin takdirini kazanan, Muşlu hemşerilerine seçmenlerine yönelik ziyaretleri esnasında kahpe emellerin kurşunlarına aldırış etmeyerek, uğradığı silahlı saldırı sonucunda şahsına yöneltilen tehditleri umursamayıp son gün son saate kadar ayakta kalan, uğruna canını hiçe saydığı inandığı davaya baş koyan hemşerimiz iş insanı Adnan Subaşı, 2015 yılının ilimiz siyaset dünyasındaki enlerinden olarak hafızalarımızdaki yerini korumaya devam ediyor. 

Genel Başkanlığını yürüttüğü Avrupa Türk Milliyetçileri Derneğin kurulum amacına ilişkin açıklama yapan Subaşı,  Avrupa´nın tüm bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımıza sahip çıkmak, yanlarında yer almak adına böyle bir karara vardıklarını söyledi.

Milliyetçilik duygularının yaşatılması bakımından Avrupa´daki hemşerilerimizin yanlarında yer almaya sorun ve sıkıntılarına eğilmeye her türlü sorunlarının çözüm yollarında kendilerine ulaşılması halinde yardımda bulunmaya hazır olduklarını ifade eden Avrupa Türk Milliyetçileri Derneği Genel Başkanı Adnan Subaşı, “Milliyetçi yapımızın tüm unsurları ile ayakta kalabilmesi adına faaliyetlerimizi aktif biçimde sürdürdüğümüz gibi, dernek çatısı altında çalışmalarımız ve ziyaretlerimize hız kazandırmış durumdayız” dedi.

Genel Başkan Subaşı, “Avrupa´nın birçok bölgesinde kurumsal varlık kazandırdığımız, çalışmalarımız sonucunda sayısız kesimlerin takdirini alarak oluşturduğumuz güven duygusuna layık olmaya çalışıyoruz. Üye sayımız her geçen gün artış kaydetmekte olup bu sayımız 3 bin gurbetçi hemşerimizi, vatandaşımızı kapsamaktadır. Avrupa Türk Milliyetçileri Derneği adı altında hizmet yürütmekten onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. İsviçre´nin Zürih, Belçika´nın Gent, Fransa´nın Marsilya, Almanya´nın Hamburg ve İngiltere´nin Londra Oxford bölgelerinde şubelerimizle gurbetçi vatandaşlarımızın Milliyetçi yapısını korumak, muhafaza etmek, örfümüzü, geleneklerimizi, Türk Milliyetçiliğini yeni nesillere aktarmak, unutulmaya yüz tutmuş varlıklarımızı layıkıyla yaşatabilmek adına misyonumuzu sürdürmekteyiz. Bugünlere gelmek kolay olmadı tabi. Gittik, araştırdık, anlattık, olması gerekenleri ince eleyip sıkı dokuyarak bugünlere geldik. Gayemiz, Allah´ın adaletini yeryüzüne hakim kılmaktır. Avrupa´nın ülkeleri bize dar gelir. Hedefimiz Kızılelmadır. Yani güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar olan tüm cihandır. Gaza Bizim, Gayret Bizim, Zafer Allah´ındır. Bilinsin ki Avrupa´nın her yerinde yaşayan tüm milliyetçi kardeşlerimize sahip çıkacağız. Gayri hepimiz birlik olacağız dünyanın her yerinde Milliyetçiliği şaha kaldıracağız. Dolayısıyla Avrupa Türk Milliyetçileri Derneği Genel Başkanı olarak ilk günden bu zamana kadar yanımızda yer alan bize inanan, güvenen, hizmet yelpazemizin bu denli sınırlara taşınmasındaki üstün emek ve gayret sahiplerini öncelikle şahsım ve yönetim kurulum adına selamlıyor, kendilerine en kalbi duygularımı sizlerin aracılığı ile yolluyorum.”şeklindeki açıklamalarda bulundu.

 

 

 

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
Muş´ta yardım faaliyetleri ile adı sürekli Kamuoyunda yer alan KALBİMDER Muş yardımlaşma derneği
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
Başında bulunduğu kurum hizmetlerine yönelik sınır gözetmeyen, disiplinli yapısı ve başarıya yönelik otoriter kimliği ile taviz yokların uğrak noktası Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar, Başhekimliğe yapılan ataması ile birlikte amacına ilişkin hizmet bekleyen halkın umudu oldu.
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
Muş halkı tarafından sevilen ve uzun yıllardır gönüllü olarak AK Parti´ye hizmet eden genç siyasetçi Savaş Çetin, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından ilin eğitim kalitesinin yükseltilmesi için dur durak bilmeyen Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç´ın eğitim çalışmalarının yanı sıra çocukların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alabilmeleri için mücadelesi taktir topluyor.
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
Muş Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu´nun almış olduğu karar doğrultusunda köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitim başlayacak.
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ başkanlığında 5 Ekim Pazartesi günü 14.00´te toplandı.
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
Muşlu eski profesyonel sporcularımızdan kaleci Raşit, birkaç gün önce hayata gözlerini yuman Bülent Bingöl için kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı.
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
Muş Belediyesi, son yıllarda şehir merkezindeki birçok çıkmaz sokağı açarken, her geçen gün mahalle aralarındaki ulaşım ağını genişletiyor.
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
EVLİ ÇİFTTEN MUŞ ŞİVESİ GRUBUNA TEŞEKKÜR
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Avukat Muhammet Gürkan Çermi, “Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz. On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız.
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şubesi başkanı Kemal Türkan, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak ebediyete göç etmiş şehitlerimizin bizlere miras bıraktıkları emanetleri olan çocuklarımızın bizlerin nazarında kendi evlatlarımızdan farkı yoktur. Vatan uğruna hayatlarından olan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum”
GAZİ´DEN  ERMENİSTAN´A TEPKİ
GAZİ´DEN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Anadolu Avrasya Şehit aileleri ve Gazi Yakınları derneği Muş İl Başkanı Emrullah Aktaş, Azerbaycan davasının Türkiye için partiler üstü, milli bir dava olduğunu, devletimiz ve milletimizin Azerbaycan´ın yanında olduğunu söyledi.
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Ermenistan´ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısına karşılık Muş kardeşlik platformu tarafından tepki gösterildi. Kardeşlik Platformu Basın sözcüsü Davut Aydın tarafından yazılı biçimde yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Muş Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan ve Belediye Başkanı Feyat Asya´nın hassasiyetle üzerinde durduğu Kent Meydanı projesi devam ediyor.
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
Muş´ta eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi projesi hızla ilerliyor. 44 bin 600 metrekare alan üzerine uygulanan projenin yüzde 65´i tamamlandı.
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2020/24 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C.MUS İCRA DAİRESİ 2020/14 TLMT.TASINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı belirten Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir,
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Müzik aşkı besteler.

Shakespeare