TAHT´I MUŞ OTANTİK CAFE RESTAURANT ANLATILANDAN ÖTE VARMIŞ
İki kadın yatırımcının sunum ve ikram bakımından ses getirdiği Taht´ı Muş Otantik Cafe Restaurant´ın açılışı yapıldı.
Tarih: 31.8.2020 18:46:30/ 10900okunma / 0yorum

 

 

İki kadın yatırımcının sunum ve ikram bakımından ses getirdiği Taht´ı Muş Otantik Cafe Restaurant´ın açılışı yapıldı. Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Erdal Koç, Esnaf ve Sanatkarlar Oda başkanı Orhan Demirtükoğlu, CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur´un yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Dualar eşliğinde yapılan açılışın ardından Taht´ı Muş Otantik Cafe Restaurant´ın açılışına katılan konuklara göstermiş oldukları nezaketten dolayı teşekkürleri ileten Taht´ı Muş Otantik Cafe & Restaurant işletmecisi genç girişimci Sema Akalın işyerlerinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

Doğuda yatırımcı olmanın zorlukları bir yana dursun öte yandan birde kadın yatırımcı olmanın güçlüklerini izlemek ve tanıklık etmek gerekir.

İki kadın girişimcinin yaklaşık 200 Bin TL ye mal ederek açtıkları mekan ve an itibariyle sağladıkları hizmet, Muş´a kazandırdıkları özel tesis desteklenmesi gerektiği gibi ilgi gösterilmeli aynı zamanda. Taht-ı Muş Otatntik Cafe Restaurant  Muş´ta ilgili alandaki açığı kapatmak ve ağırlama bakımından canlı ve hizmet yelpazesi sayısız ürünle yoğunlukta olan yeni bir adres. Burasının açılışı bugün saat 18:30 sularında. İşyeri sahipleri Muş´ta gerek aşçılık ve gerekse Cafe ikram noktasında rüştünü ıspat etmiş lezzete ve kaliteye dair tiryakileri olan isimler. Sema Akalın ve Hatice Çürümez.

Yyapılan açılışın emektar isimleri, ortaya çıkan manzaranın baş mimarları. Tabiki desteklenmeleri ve kadın yatırımcı olmalarından ötürü pozitif bakıma yanlarında durulması ve yer alınması gereken hemşerilerimiz aynı zamanda iş kadınları, yatırımcılar.

Dalında iddialımı iddialı, damak tadını önemseyenlerin vazgeçemeyeceği, bir gelenin hep gelmek istediği, alanında etkin ve güler yüzlü kadrosuyla lezzet mekanı Taht´ı Muş Otantik  Cafe & Restaurant yapılan açılışın ardından hizmetlerine başladı.

Sahipliği ve işletmeciliği iki iş kadınının üstlendiği, merkez istasyon caddesi ana kavşak bitişiğinde yer alan sunum ve ikramlarının yanı sıra yiyecek içecek çeşitleri ile Muş´ta yeni bir lezzet mekanı olarak adından söz ettirecekler arasında iddialı, gözde ve bir o kadar şık mekan olarak göze batan Taht´ı Muş Otantik Cafe & Restaurant aylar süren bekleyişe son verdi.

İlk göz ağrıları olan işyerleri Taht´ı Muş Otantik Cafe & Restaurant´ın kendilerine ve Muş´ta ikamet eden tüm vatandaşlara hayırlar getirmesini dileyen hanımlardan Taht´ı Muş Otantik Cafe & Restaurant işletmecisi genç girişimci Sema Akalın, zaman tayini olmaksızın yanımızda yer alan tüm konuklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Lezzet bakımından emek ve hünerlerin emektarı Muş´ta aşçılık alanında tanıyan bilenlerin tiryakisi konumunda olan kadın girişimci iş kadını Sema Akalın, açılışa tüm vatandaşları beklediklerini ifade ederek, “Yoğun uğraş ve mücadelemiz sonucunda Muş´a ve lezzet düşkünlerine yönelik şık ve konsepti tüm kitlelere hitap edebilecek bir tesis oluşturmak istedik. Bu amacımızda da geri dönüşler bakımından mutluluk duygularını içeren bir sonuç elde ettik. Bizler iki kadın girişimci olarak Muş´a böyle bir yerin açılması gerektiği kanısıyla vardığımız noktada herkesin rahatlıkla gelip konaklaya bileceği bir mekanı ilimize kazandırdık. Kahvaltı, yöresel tarzda yemekler, soğuk sıcak içeceklerle müşterilerimizin hizmetinde olmaktan mutluluk duymaktayız. Bizleri henüz ilk günlerimiz olmasına rağmen yalnız bırakmayan, bizlerle olan, sunduğumuz hizmetlerden yana memnuniyet duygularını ifade eden tüm konuklarımıza minnet ve şükranlarımızı iletiyoruz. Taht´ı Muş Otantik  Cafe & Restaurant´ımızın ilimize hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

BÖLGE KÜLTÜRLERİ MUŞ´TA BULUŞTU

İğne atsan yere düşmez sözüne karşılık, ikram çeşitleriyle ne ararsan var misali 98 çeşit sıcak içeceğin yanı sıra 143 (serpme kahvaltı çeşitleri hariç), yiyecek türlerinin yer aldığı Taht´ı Muş Otantik  Cafe & Restaurantı özellikle yöresel yemek çeşitleri olan (Muş köftesi, Adana İçli köfte, Kayseri mantısı ve Sivas cevizli mantı) çeşitleriyle de bölge kültürlerinin ilimizde buluştuğu tek adres noktası. HABER-SİNAN BALKAYA
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
Muş´ta yardım faaliyetleri ile adı sürekli Kamuoyunda yer alan KALBİMDER Muş yardımlaşma derneği
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
Başında bulunduğu kurum hizmetlerine yönelik sınır gözetmeyen, disiplinli yapısı ve başarıya yönelik otoriter kimliği ile taviz yokların uğrak noktası Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar, Başhekimliğe yapılan ataması ile birlikte amacına ilişkin hizmet bekleyen halkın umudu oldu.
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
Muş halkı tarafından sevilen ve uzun yıllardır gönüllü olarak AK Parti´ye hizmet eden genç siyasetçi Savaş Çetin, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından ilin eğitim kalitesinin yükseltilmesi için dur durak bilmeyen Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç´ın eğitim çalışmalarının yanı sıra çocukların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alabilmeleri için mücadelesi taktir topluyor.
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
Muş Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu´nun almış olduğu karar doğrultusunda köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitim başlayacak.
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ başkanlığında 5 Ekim Pazartesi günü 14.00´te toplandı.
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
Muşlu eski profesyonel sporcularımızdan kaleci Raşit, birkaç gün önce hayata gözlerini yuman Bülent Bingöl için kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı.
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
Muş Belediyesi, son yıllarda şehir merkezindeki birçok çıkmaz sokağı açarken, her geçen gün mahalle aralarındaki ulaşım ağını genişletiyor.
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
EVLİ ÇİFTTEN MUŞ ŞİVESİ GRUBUNA TEŞEKKÜR
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Avukat Muhammet Gürkan Çermi, “Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz. On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız.
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şubesi başkanı Kemal Türkan, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak ebediyete göç etmiş şehitlerimizin bizlere miras bıraktıkları emanetleri olan çocuklarımızın bizlerin nazarında kendi evlatlarımızdan farkı yoktur. Vatan uğruna hayatlarından olan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum”
GAZİ´DEN  ERMENİSTAN´A TEPKİ
GAZİ´DEN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Anadolu Avrasya Şehit aileleri ve Gazi Yakınları derneği Muş İl Başkanı Emrullah Aktaş, Azerbaycan davasının Türkiye için partiler üstü, milli bir dava olduğunu, devletimiz ve milletimizin Azerbaycan´ın yanında olduğunu söyledi.
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Ermenistan´ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısına karşılık Muş kardeşlik platformu tarafından tepki gösterildi. Kardeşlik Platformu Basın sözcüsü Davut Aydın tarafından yazılı biçimde yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Muş Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan ve Belediye Başkanı Feyat Asya´nın hassasiyetle üzerinde durduğu Kent Meydanı projesi devam ediyor.
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
Muş´ta eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi projesi hızla ilerliyor. 44 bin 600 metrekare alan üzerine uygulanan projenin yüzde 65´i tamamlandı.
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2020/24 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C.MUS İCRA DAİRESİ 2020/14 TLMT.TASINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı belirten Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir,
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çizik bir elmas, çizik olmayan bir çakıl taşından daha iyidir.

KONFİÇYÜS