ÖĞRETMENLERE ZEKA OYUNLARI ÖĞRETİCİLİGİ KURSU
Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü´nce öğretmenlere yönelik açılan zeka oyunları öğretici eğitimi kursu yoğun ilgi görüyor.
Tarih: 7.12.2018 05:16:38/ 604okunma / 0yorum

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, öğretmenlere yönelik açtığı zeka oyunları öğreticiliği kursu devam ediyor. HEM´de Açılan Zeka Öğreticiliği Kursuna öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Vedat Beyazduman, öğretmenlerin kursa yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Zeka oyunlarının çocuklar ve yetişkinler üzerinde etkisinin olduğunu belirten Müdür Beyazduman, eğitimde hem Osmanlı döneminden, hem sonraki dönemden gelen zeka oyunları ile farklı ülkelerin oyunlarını öğretmenlere aktardıklarını belirtti. Öğretmenlerin de okullarında zeka odaları kurarak bu oyunları öğrencilerine aktaracaklarnı belirten Müdür Beyazduman, bu oyunlarla çocukların var olan zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirebildiklerini ve yeni yetenekler de kazanacaklarını belirtti.

“Planlı Hareket Etmeyi, Hızlı ve Doğru Karar Vermeyi Öğretir”

Zeka oyunlarının çocuklarda ve yetişkinlerde çabuk karar verme ve sonraki aşamaları düşünme ve öngörme kazandırdığını belirten Müdür Beyazduman, Zeka oyunlarının insanlarda planlı hareket etmeyi, hızlı ve doğru karar vermeyi öğrettiğini belirtti. Kursiyerlere 44 saat eğitim verileceğini belirten Müdür Beyazduman, kursta başarılı olan öğretmenlerin zeka oyunları kursu açabileceğini belirtti. Müdür Beyazduman: “Öğretmenlerimize zeka oyunları eğitimi vermeye devam ediyoruz. Gayemiz, öğrencilerimize farkındalık sağlamak. Öğrencilerimizin yaratıcı, eleştirel düşünebilme, problem çözebilme yeteneklerini gelişmesini istiyoruz. Eğitimde hem Osmanlı döneminden, hem sonraki dönemden gelen zeka oyunları ile farklı ülkelerin oyunlarını burada öğretmenlerimize aktarmaya çalışıyoruz. Onlarda okullarında zeka odaları kurarak bu oyunları öğrencilerine aktaracaklar. Bu oyunlarla çocuklar var olan zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirebildikleri gibi, yeni yetenekler de kazanırlar. Zeka oyunları çocuklara ve yetişkinlere, çabuk karar verme, sonraki aşamaları düşünme ve öngörme, olasılıkları hesaplama, mantığını etkili ve yetkin bir şekilde kullanma yeteneği kazandırır. Planlı hareket etmeyi, hızlı ve doğru karar vermeyi öğretir. Kursiyerlerimize 44 saat eğitim verilecek olup kursta başarılı olan öğretmenlerimiz zeka oyunları kursu açabilecektir.

“Çocuklara Çeşitli Oyun Etkinlikleri Yaptırabilmesi Amaçlanmaktadır”

Zeka oyununun sadece fiziksel dünyayı algılamada değil, mantıksal bilginin oluşmasında da doğal bir kaynak olduğunu belirten Müdür Beyazduman, bireylerin seçeceği ve uygulayacağı oyun yöntem ve teknikleri konusunda yeterli bilgi ve beceriye sahip olduğunda, çocuklar için önemli ve etkili öğrenme fırsatı yaratarak gelişimlerine katkı sağlayacağını belirtti. Müdür Beyazduman: “Zekâ Oyunları Öğreticiliği kurs programını bitiren bireyin, bireylerin mantık, dikkat ve hafıza gibi zihinsel yeteneklerini kullanarak oynadıkları zekâ oyunları eğitiminin amaçlarını bilmesi, iletişimde dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olması, problem çözme yöntem ve tekniklerini bilmesi, zekâ oyunlarının eğitimdeki önemini kavraması, zekâ oyun çeşitlerini ve özelliklerini kavrayarak, kendisine uygun oyunları seçmesi, öğretilecek oyunlarının tamamının kullanımını ve nasıl öğretileceğini bilmesi, çocuğun yaşına uygun oyun etkinlikleri planlaması, oyun için uygun ortamı hazırlaması, oyun içerisinde kullanılacak oyun araç gereçlerini seçmesi, çocuğun yaşına uygun oyun etkinliklerini doğru ve eksiksiz bir şekilde uygulaması, değerler eğitimi hakkında farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Oyun, sadece fiziksel dünyayı algılamada değil, mantıksal bilginin oluşmasında da doğal bir kaynaktır. Birey seçeceği ve uygulayacağı oyun yöntem ve teknikleri konusunda yeterli bilgi ve beceriye sahip olursa, çocuklar için önemli ve etkili öğrenme fırsatı yaratarak gelişimlerine katkı sağlayabilecektir. Tüm bu gereklilikler ve bireylerin ilgi ve ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak Zekâ Oyunları Öğreticiliği kurs programı hazırlanmıştır. Program ile bireyin, oyunun çocuk için öneminin farkında olarak çocuklara çeşitli oyun etkinlikleri yaptırabilmesi amaçlanmaktadır” dedi.

“Problem Çözebilme Yeteneklerini Geliştirmeyi Öğreniyoruz”

Öğrencilerin yaratıcı, eleştirel düşünebilme, problem çözebilme yeteneklerini geliştirmek için kursa katıldıklarını belirten öğretmenler ise, “Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Zeka Oyunları Öğreticiliği Kursuna katılıyoruz. Burada aldığımız eğitimle öğrencilerimize nasıl yaratıcı, eleştirel düşünebilme, problem çözebilme yeteneklerini geliştirmeyi öğreniyoruz. Kurs eğitimlerimiz çok zevkli ve eğlenceli geçmektedir. Bizlere böyle bir imkanı sağlayan ilgililere teşekkür ederiz” dediler.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BARIŞAN, “ ÇANAKKALE GEÇİLMEZ DEMEK, İMAN, AHLAK, İSLAM, VATAN, EZAN GEÇİLMEZ DEMEKTİR”
BARIŞAN, “ ÇANAKKALE GEÇİLMEZ DEMEK, İMAN, AHLAK, İSLAM, VATAN, EZAN GEÇİLMEZ DEMEKTİR”
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma haftası nedeniyle birer mesaj yayınladı.
CUMHURBAŞKANLIĞI GENELGESİNE UYULMASINI TALEP EDİYORUZ
CUMHURBAŞKANLIĞI GENELGESİNE UYULMASINI TALEP EDİYORUZ
Sağlık Hak Sen Erzurum Şube Başkanı ve Hak-Sen Konfederasyonu Erzurum İl Başkanı İlim Gödekmerdan, Cumhurbaşkanlığı genelgesinde verilen kararlar ile ilgili değişiklikler uygulanması için talepte bulunduklarını açıkladı.
KORONAVİRÜS HANGİ ORTAMLARDA KAÇ SAAT YAŞIYOR?
KORONAVİRÜS HANGİ ORTAMLARDA KAÇ SAAT YAŞIYOR?
Koronavirüsün bazı yüzeylerde 3 güne kadar yaşadığını ifade eden Dr. Halit Yerebakan, hangi ortamlarda kaç saat yaşadığını söyledi.
İL GENELİ TÜM OKULLAR TATİL DOLAYISIYLA
İL GENELİ TÜM OKULLAR TATİL DOLAYISIYLA
BAŞTAN SONA YIKANIP, DEZENFEKTE EDİLİYOR
SOLGUN,“ÇANAKKALE GEÇİLMEZ SÖZÜ TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILMIŞTIR”
SOLGUN,“ÇANAKKALE GEÇİLMEZ SÖZÜ TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILMIŞTIR”
Türkiye Tütün Üreticileri Birliği Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
KAMPANYAMIZA DESTEK OLMAYA BEKLİYORUZ
KAMPANYAMIZA DESTEK OLMAYA BEKLİYORUZ
Devletini Sevmek; Her Şeyini Devletten Beklemek Demek Değildir...
ASYA, VATANDAŞLARA SAĞDUYU ÇAĞRISI YAPTI
ASYA, VATANDAŞLARA SAĞDUYU ÇAĞRISI YAPTI
Muş Belediyesi korona virüs tedbirleri kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler cadde ve kaldırımları köpüklü ve tazyikli suyla yıkayarak dezenfekte ediyor.
AKTAŞ, “ÇANAKKALE MUHAREBELERİNİ KAZANDIRAN BU YÜKSEK RUHTUR”
AKTAŞ, “ÇANAKKALE MUHAREBELERİNİ KAZANDIRAN BU YÜKSEK RUHTUR”
Muş Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gazi Emrullah Aktaş,18 Mart Çanakkale zaferini ve şehitleri anma gününü kutladı.
BAŞKAN ASYA´DAN YEŞİLCE İLKOKULU VE ORTAOKULU´NA ZİYARET
BAŞKAN ASYA´DAN YEŞİLCE İLKOKULU VE ORTAOKULU´NA ZİYARET
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, merkez Yeşilce İlkokulu ve Ortaokulu´nu ziyaret etti.
ÇOCUKLARDA HER GÖĞÜS AĞRISININ NEDENİ KALP HASTALIĞI MI?
ÇOCUKLARDA HER GÖĞÜS AĞRISININ NEDENİ KALP HASTALIĞI MI?
Yetişkinlerde görülen göğüs ağrısında akla gelen ilk neden kalp hastalıkları olsa da çocukluk çağında da göğüs ağrılarının küçük bir kısmı kalp kaynaklı olabiliyor. Yapılan çalışmalar, çocukluk çağındaki göğüs ağrılarının yüzde 95´inin iyi huylu olduğunu, ancak yüzde 5 oranında da kalp hastalıklarına bağlı geliştiğini gösteriyor. Ancak çocuklarda görülen göğüs ağrısı genellikle tekrarlıyor.
AKTAŞ,”AİLELERİMZE DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR”
AKTAŞ,”AİLELERİMZE DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR”
Bugün 196. Gününde olan Diyarbakırlı annelerin KDP İ l binası önündeki eylemlerine geçmiş dönemlerde destek açıklamasında bulunan Muş Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Diyarbakır´da terör örgütü tarafından kaçırılan çocukları için HDP önünde eylem yapan ailelere desteklerinin devam ettiğini, buradan çeşitli açıklamalarla eylem yapan annelere desteklerinin sürdürüldüğünü belirtti.
“TEDBİR ALIR, YAYILMAYI ÖNLERSEK HAYAT NORMALE DÖNER”
“TEDBİR ALIR, YAYILMAYI ÖNLERSEK HAYAT NORMALE DÖNER”
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Koronavirüs Bilim Kurulu ile yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulundu.
“HABER VE TANITIM BÜLTENİ”NİN 31. SAYISI YAYIMLANDI
“HABER VE TANITIM BÜLTENİ”NİN 31. SAYISI YAYIMLANDI
Üniversite ile ilgili öne çıkan haberlerin yer aldığı “Haber ve Tanıtım Bülteni”nin 31. sayısı okuyucuyla buluştu.
MŞÜ´DE KORONA VİRÜSE KARŞI DEZENFEKTE ÇALIŞMASI
MŞÜ´DE KORONA VİRÜSE KARŞI DEZENFEKTE ÇALIŞMASI
Muş Alparslan Üniversitesinde (MŞÜ) korona virüs tehlikesine karşı fakülte, yüksekokul, sosyal, kültürel ve spor tesislerde temizlik ve dezenfektasyon çalışması yapıldı.
TARIMSAL FAALİYETLER MASAYA YATIRILDI
TARIMSAL FAALİYETLER MASAYA YATIRILDI
Muş merkeze bağlı Korkut, Bulanık ve Malazgirt İlçe Ziraat Oda başkanları İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın´ı makamında ziyaret ederek Muş´ta tarımsal faaliyetler bakımından fikir alış verişinde bulundular.
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI, 15 MART´A KADAR YURDA DÖNECEK 21 BİN UMRECİYİ KARANTİNA KONUSUNDA UYARDI
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI, 15 MART´A KADAR YURDA DÖNECEK 21 BİN UMRECİYİ KARANTİNA KONUSUNDA UYARDI
Türkiye´de beş koronavirüs vakasının görülmesinin ardından önlemler alınmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yaklaşan tehlikeye dikkat çekerek, 15 Mart´a kadar umre ziyaretinden dönmüş olacak 21 bin vatandaşın 14 gün kuralına uymaları gerektiğini hatırlattı.
BAŞKAN ASYA´DAN İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜNÜN 99. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN ASYA´DAN İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜNÜN 99. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u anma münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
“BAŞKA YOL YOK, UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK” UYGULAMALARI DEVAM EDİYOR
“BAŞKA YOL YOK, UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK” UYGULAMALARI DEVAM EDİYOR
Muş´un Malazgirt Kaymakamlığı tarafından organize edilen ‘Başka Yol Yok, Uyuşturucuya Geçit Yok´ uygulaması kapsamında jandarma personeli, geçici köy korucuları ve köy muhtarları bilgilendirildi.
MUŞ´TA 12 MART İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA GÜNÜ
MUŞ´TA 12 MART İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA GÜNÜ
Muş´un Malazgirt ve Bulanık ilçelerinde 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü nedeniyle program düzenlendi.
KORKUT VE MALAZGİRT´TE ÇİFTÇİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
KORKUT VE MALAZGİRT´TE ÇİFTÇİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Korkut ve Malazgirt İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Teknik Personelleri, Aralık ve Nisan ayları içerisinde yürütmüş oldukları kış dönemi çiftçi eğitimi ve bilgilendirme toplantıları tüm hızıyla devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Muhakkak ki kulak, göz, kalp, bunların her biri kendi fiillerinden mesul tutulacaklardır.

Hz. Muhammed