MUŞ YARDIMLAŞMA DERNEĞİNDEN YURDUN BİRÇOK YERİNE YARDIM
Muş İli Yardımlaşma derneği kurulduğu günden bu zaman ihtiyaç sahipleri yararına sunmuş olduğu yardım çalışmalarını aralıksız biçimde sürdürüyor.
Tarih: 12.7.2020 18:45:26/ 6704okunma / 0yorum

 

Muş İli Yardımlaşma derneği kurulduğu günden bu zaman ihtiyaç sahipleri yararına sunmuş olduğu yardım çalışmalarını aralıksız biçimde sürdürüyor. Dernek Başkanı Emrah Gözcü´nün bireysel girişimleri sonucunda hayata geçirilen yardım faaliyetleri, Hatay, Van, Elazığ, Malatya´ya kadar uzandı. Gıda giyecek ve çeşitli temizlik malzemelerinin teminin sağlanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı faaliyetleri ile Muş Yardımlaşma Derneği hizmet ağı ile örnek bir yapıda olduğunu gözler önüne serdi. İletişim, beceri ve kaynaşma ortamlarının sağlanmasının ilke edindiği, yardım ve benzeri etkinlikleri dernek şiarı olarak öne sürüldüğü faaliyetler dolayısıyla şimdiye kadar Hatay, Hatay Reyhanlı, Van ve ilçeleri, Elazığ ve ilçelerinin yanı sıra Malatya ve ilçelerine kadar bir gönül bağı kuruldu. Muş´ta Muş Yardımlaşma Derneği olarak kurulduğu günden bu zamana gerek il içi ve gerekse il dışı yardım faaliyetlerinin aralıksız biçimde sürdürüldüğünü belirterek bu yardımların devam edeceğini söyleyen Muş Yardımlaşma Derneği Başkanı Emrah Gözcü, yardım faaliyetlerine ilişkin açıklamalarında, “Hatay ilimizin Reyhanlı ve altın özü ilçelerine yapılan mağdur vatandaşlarımıza 7"torba giyilecek kıyafet 9"koli gıda yardımı ulaştırdık. Elazığ  ilimizin deprem olan bölgeye mağdur vatandaşlarımıza  4"torba giyilecek kıyafet 10"koli gıda yardımı ulaştırdık. Malatya ilimizde depremden dolayı mağdur vatandaşlarımıza  6"torba giyilecek kıyafet 4"koli gıda yardımı ulaştırdık. Van ilimizde çığ felaketinden dolayı mağdur vatandaşlarımıza 7"torba giyilecek kıyafet 5"koli gıda yardımı ulaştırdık. Muş merkeze bağlı olan mağdur vatandaşlarımıza 8"torba giyilecek kıyafet  7"koli gıda yardımı ulaştırdık.

 Kısa bir süre içerisinde başlatmayı amaçladığımız yardım kampanyamız dahilinde bu kez komşu ilimiz olan kısa bir süre önce deprem yaşayan Bingöl ve ilçelerine de ulaşımı amaçlamaktayız. Bizler Muş Yardımlaşma Derneği olarak ülkenin Edirne´den Kars´a kadar uzanan toprak bütünlüğünde tek ülke, tek bayrak tek vatan düsturu ile hareket etmekteyiz. Ayrımcılığın olmadığı, mağduriyetlerin gözetlendiği, ırk, dil, mezhep ve din ayrım gözetmeksizin “yaradandan ötürü yaradılana” kıymet şiarıyla misyonel tasarımını deklare eden vizyon bakımından örnek bir yapı olan derneğimiz sosyal varlık hizmetlerini bir görev ve sorumluluk olarak görmektedir. Bu yardımların yapılmasındaki emek ve katkı sahiplerini de muhakkak unutmamak gerek. Bizler elçilik görevi gördüğümüz gibi bunu bir insanlık görevi olarak ta tanımlamaktayız.” Dedi.

YARDIMLAR AMAÇLARININ DIŞINA ÇIKMAMALI

Dernek başkanı Emrah Gözcü bazı yardım kuruluşlarını da eleştirerek üzüntü duyduğumuz başka bir konu yardım faaliyetleri amaçlarının dışına sürükleniyor. Mağdur bir insanın ihtiyacının giderilmesi rant olarak kullanılmamalı. Teşvik bakımından tabiki insanlar etkinliklerini aktarabilir, desteklerin devamlılığı için güven duygusu oluşturabilir. Lakin çoğu zaman karşılaştığımız manzaralar bizi derin üzüntüye sevk etmektedir. Ricamız işlediği hayrı reklamla hiç eden cehalet unsurları rantla yardımlaşmayı biri birinden ayırt etsinler. Üzerine üzerine gitmesinler. Mağdur insan siyasi bir amaç uğrunda kullanılmamalı. Yada farklı bir yatırıma sürüklenmemeli. Bu konulara dikkat edilmesi hususunda tüm emsal yardım derneklerine bu yönde çağrı yapmak istiyorum. Daha dikkatli olalım, garibanın, mağdurun çaresizin duyguları ile oynamayalım.” Diye konuştu.

HATAY, VAN, ELAZIĞ, MALATYA VE BİNGÖL

Kısa bir geçmişe sahip olmasına rağmen yurdun bazı noktalarına yardım malzemesi gönderen dernek, kampanyasını Bingöl sınırlarına yaymayı amaçlıyor. Sırada bu kez Bingöl ve ilçeleri var diyen Muş Yardımlaşma Derneği Başkanı Emrah Gözcü, malumunuz kısa bir süre önce Bingöl Karlıova´da bir deprem yaşandı. Oradaki hemşerimizle kurduğumuz bağlantılar sonucunda nelere ihtiyaç duyulduğu konusunda araştırmalarda bulunduk. Adrese teslim nokta atışı yardım malzemelerimizle buraya yardım sunacağız. Kim neye ihtiyaç duyuyorsa bu konularda bir faaliyet amaçlamaktayız. Allah bizleri bu amacımızdan samimiyetimizden mahrum kılmasın, rantsal faaliyetlerden de muhafaza eylesin” dedi.

GÖZCÜ, “SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİNE DEĞİNDİ”

Muş Yardımlaşma Derneği Başkanı Emrah Gözcü, Devletin Millet üzerindeki etkisine sosyal sorumluluk bilinci ile katkı sunmayı amaçladıklarını belirtirken, Sosyal sorumluluğun rantsal kesimlerce yanlış tanımlandığını, kötüye kullanıldığını bununla beraber olması ve mutlak suretteki sosyal sorumluluk bilincinin ise, “Ülkemizin sivil toplum gücü ve sivil örgütlenme mecrası adına en önemli yapı taşlarından birisi olan dernekler, hukuki bir varlık olarak faaliyetlerini genel kurullarında teşekkül ettirdikleri yönetim kurulları vasıtası ile yürütmektedirler. Sosyal sorumluluk, kişilerin kendi çıkarlarını gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine maddi ve manevi destek sağlamasıdır. Sivil toplum kuruluşları, devlet ve özel şirketlerin girişimleri ile ihtiyaç duyulan alanlarda ve devletin yetişemediği durumlarda başkalarının yanında olma hali de diyebiliriz. Kar amacı ya da çıkar düşünülmez, karşılıksız yardım esastır. Sosyal sorumluluk, kamu, özel sektör ve sivil toplumun bir amaç etrafında toparlanarak, ortak yaşama yönlenmeleridir. Diğer bir bakış açısından sosyal sorumluluk; kişi ve kurumların kendi çıkarlarının olduğu kadar toplumun genel çıkarlarını da geliştirecek ve koruyacak eylemlerde bulunmasıdır. Sosyal sorumluluk bireylerin toplumsal konularda bilgi beceri, deneyim ve kaynaklarını yine topluma geri vermesini hedefler. Bu amaçta var olunmalıdır” şeklinde konuştu.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
Muş´ta yardım faaliyetleri ile adı sürekli Kamuoyunda yer alan KALBİMDER Muş yardımlaşma derneği
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
Başında bulunduğu kurum hizmetlerine yönelik sınır gözetmeyen, disiplinli yapısı ve başarıya yönelik otoriter kimliği ile taviz yokların uğrak noktası Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar, Başhekimliğe yapılan ataması ile birlikte amacına ilişkin hizmet bekleyen halkın umudu oldu.
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
Muş halkı tarafından sevilen ve uzun yıllardır gönüllü olarak AK Parti´ye hizmet eden genç siyasetçi Savaş Çetin, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından ilin eğitim kalitesinin yükseltilmesi için dur durak bilmeyen Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç´ın eğitim çalışmalarının yanı sıra çocukların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alabilmeleri için mücadelesi taktir topluyor.
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
Muş Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu´nun almış olduğu karar doğrultusunda köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitim başlayacak.
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ başkanlığında 5 Ekim Pazartesi günü 14.00´te toplandı.
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
Muşlu eski profesyonel sporcularımızdan kaleci Raşit, birkaç gün önce hayata gözlerini yuman Bülent Bingöl için kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı.
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
Muş Belediyesi, son yıllarda şehir merkezindeki birçok çıkmaz sokağı açarken, her geçen gün mahalle aralarındaki ulaşım ağını genişletiyor.
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
EVLİ ÇİFTTEN MUŞ ŞİVESİ GRUBUNA TEŞEKKÜR
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Avukat Muhammet Gürkan Çermi, “Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz. On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız.
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şubesi başkanı Kemal Türkan, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak ebediyete göç etmiş şehitlerimizin bizlere miras bıraktıkları emanetleri olan çocuklarımızın bizlerin nazarında kendi evlatlarımızdan farkı yoktur. Vatan uğruna hayatlarından olan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum”
GAZİ´DEN  ERMENİSTAN´A TEPKİ
GAZİ´DEN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Anadolu Avrasya Şehit aileleri ve Gazi Yakınları derneği Muş İl Başkanı Emrullah Aktaş, Azerbaycan davasının Türkiye için partiler üstü, milli bir dava olduğunu, devletimiz ve milletimizin Azerbaycan´ın yanında olduğunu söyledi.
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Ermenistan´ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısına karşılık Muş kardeşlik platformu tarafından tepki gösterildi. Kardeşlik Platformu Basın sözcüsü Davut Aydın tarafından yazılı biçimde yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Muş Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan ve Belediye Başkanı Feyat Asya´nın hassasiyetle üzerinde durduğu Kent Meydanı projesi devam ediyor.
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
Muş´ta eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi projesi hızla ilerliyor. 44 bin 600 metrekare alan üzerine uygulanan projenin yüzde 65´i tamamlandı.
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2020/24 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C.MUS İCRA DAİRESİ 2020/14 TLMT.TASINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı belirten Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir,
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Her kanat denizi aşamaz?

Mevlana