KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
Muşlu eski profesyonel sporcularımızdan kaleci Raşit, birkaç gün önce hayata gözlerini yuman Bülent Bingöl için kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı.
Tarih: 7.10.2020 17:27:28/ 41302okunma / 0yorum

 

Muşlu eski profesyonel sporcularımızdan kaleci Raşit, birkaç gün önce hayata gözlerini yuman Bülent Bingöl için kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı. Gecesi sarı, gündüzü beyaz, aklı fikri Muş spor olan kardeşimiz bir gün inşallah profesyonel lige yeniden yükseliriz dediği umutlarını hepimizin yüreğine derin bir sancı olarak ekip gitti.  Muş´u Hakka´niyete erişiyle tabiri esas yas´a boğan merhum Bülent Bingöl´ün acısının anlatılmaz ifadelerde saklı olduğunu ve her zaman öyle kalacağını söyledi.

Muş´un emektar eski Profesyonel sporcularından spor camiası başta olmak üzere Muşluların kaleci Raşit olarak tanıdığı isim Raşit Zozik Memleket sevdalısı merhum  Bülent Bingöl´ün vefatından dolayı  Muş´a hüzünlü biçimde geldiğini, kardeş gibi gördüğü namı diğer merhum Malzemeci Bilo´yu unutmanın imkansız ve güç olduğunu belirtti. Geçtiğimiz günlerde geçirmiş olduğu kalp rahatsızlığından dolayı Van Araştırma Hastanesine sevk edilerek burada kalp rahatsızlığından ötürü hayata tutunamayarak vefat eden Muş´un emektar spor adamlarından her kesimden Muşlunun değer verdiği samimiyetine, Muş sevdasına hayran olduğu merhum Bülent Bingöl´ü gurbetteki sevenleri son yolculuğunda da yalnız bırakmadı.  İlimiz eski profesyonel sporcularından olan Muş´un internet fenomeni odaklarından olan  adına ikamet ettiği il olan Bursa´da turnuvalar düzenlenen isim Raşit Zozik namı diğer Kaleci Raşit Muş´u Hakka´niyete erişiyle tabiri esas yas´a boğan merhum Bülent Bingöl´ün acısının anlatılmaz ifadelerde saklı olduğunu ve her zaman öyle kalacağını söyledi. Muş´ta Muş spor adamlarının arasından en ihtiyacı olan ve en ihtiyaç duyulan olarak işaret ettiği merhum Bülent Bingöl´e gazetemiz vasıtasıyla bir kez daha rahmet okuyarak, acılı Bingöl ailesinede sabır dileklerini ileten Kaleci Raşit Zozik, Bülent kardeşimiz gidişi ile hepimizin içini yakmıştır. Bülent bizlere kardeş demenin aynı anadan aynı babadan olma zorunluluğunu unutturan, kardeşlik bağlarının daha farklı maksatlarda daha kuvvetli olabileceğini gösteren örnek ve ender bir kişiliğe sahipti. Cenabı mevlam vardığı makamda yüzünü güldürsün. Kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı. Gecesi sarı, gündüzü beyaz, aklı fikri Muş spor olan kardeşimiz bir gün inşallah profesyonel lige yeniden yükseliriz dediği umutlarını hepimizin yüreğine derin bir sancı olarak ekip gitti.  Anlatması güç benim için. Anlatılması gerçekten güç. Kelimelere sığdıramadığımız kardeşimizi unutmak hepimiz için gerçekten çok güç. Buradan değerli merhum kardeşim Bülent Bingöl´e bir kez daha Allah´tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Muş bir değerinden bir ciğerinden daha yoksun kalmıştır. Buna da son olarak ekleyeceğim samimiyeti, vakit mercii, makamı parası göz önünde bulundurduğumuz vakit acı kaybımızdan ötürü Muş spor çok büyük bir değerinden mahrum biçimde yetim kalmıştır.

MİSAFİR EDİLDİ

Muş ziyareti ile birlikte vefa göstergesi olarak merhum hemşerimiz örnek Muş spor sevdalısı Bülent Bingöl´ü son yolculuğunda yalnız bırakmamak ve acılı ailesinin yanında yer almak üzere memleketi Muş´a gelen Kaleci Raşit, sonrasında merhum Bingöl´ün ailevi durumu ve neler yapılabilir konusunda Muş´ta ilin spor hizmetleri noktasında emektarlar ve bazı Sivil Toplum Kuruluşu başkanlarının da yer aldığı  Muş Diyar Paris Otel kahvaltı salonunda Otel sahiplerinden Serdal Özüpak´ın misafirleri olarak bir araya geldi.

Burada merhum Bingöl´ün yaşantısından ve Muş spora olan sevdasından örneklerle yad edildiği programda destek ve katkısı noktasında bazı kararlar alındı.

Kaleci Raşit Zozik´in koordinesi ile merhum Bingöl´ün eşi ve çocuklarına alınması hedeflenen konut için görüş ve fikirler sunuldu, ortak noktada en kısa sürede sözleşmeler dahilinde bir ev satın alınarak yakın dönemde ailesine teslim edilmek üzere ortak paydada bir karar sağlandı. Haber Sinan Balkaya
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
Muş´ta yardım faaliyetleri ile adı sürekli Kamuoyunda yer alan KALBİMDER Muş yardımlaşma derneği
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
Başında bulunduğu kurum hizmetlerine yönelik sınır gözetmeyen, disiplinli yapısı ve başarıya yönelik otoriter kimliği ile taviz yokların uğrak noktası Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar, Başhekimliğe yapılan ataması ile birlikte amacına ilişkin hizmet bekleyen halkın umudu oldu.
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
Muş halkı tarafından sevilen ve uzun yıllardır gönüllü olarak AK Parti´ye hizmet eden genç siyasetçi Savaş Çetin, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından ilin eğitim kalitesinin yükseltilmesi için dur durak bilmeyen Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç´ın eğitim çalışmalarının yanı sıra çocukların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alabilmeleri için mücadelesi taktir topluyor.
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
Muş Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu´nun almış olduğu karar doğrultusunda köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitim başlayacak.
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ başkanlığında 5 Ekim Pazartesi günü 14.00´te toplandı.
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
Muş Belediyesi, son yıllarda şehir merkezindeki birçok çıkmaz sokağı açarken, her geçen gün mahalle aralarındaki ulaşım ağını genişletiyor.
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
EVLİ ÇİFTTEN MUŞ ŞİVESİ GRUBUNA TEŞEKKÜR
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Avukat Muhammet Gürkan Çermi, “Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz. On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız.
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şubesi başkanı Kemal Türkan, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak ebediyete göç etmiş şehitlerimizin bizlere miras bıraktıkları emanetleri olan çocuklarımızın bizlerin nazarında kendi evlatlarımızdan farkı yoktur. Vatan uğruna hayatlarından olan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum”
GAZİ´DEN  ERMENİSTAN´A TEPKİ
GAZİ´DEN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Anadolu Avrasya Şehit aileleri ve Gazi Yakınları derneği Muş İl Başkanı Emrullah Aktaş, Azerbaycan davasının Türkiye için partiler üstü, milli bir dava olduğunu, devletimiz ve milletimizin Azerbaycan´ın yanında olduğunu söyledi.
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Ermenistan´ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısına karşılık Muş kardeşlik platformu tarafından tepki gösterildi. Kardeşlik Platformu Basın sözcüsü Davut Aydın tarafından yazılı biçimde yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Muş Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan ve Belediye Başkanı Feyat Asya´nın hassasiyetle üzerinde durduğu Kent Meydanı projesi devam ediyor.
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
Muş´ta eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi projesi hızla ilerliyor. 44 bin 600 metrekare alan üzerine uygulanan projenin yüzde 65´i tamamlandı.
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2020/24 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C.MUS İCRA DAİRESİ 2020/14 TLMT.TASINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı belirten Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir,
GAZİLER, HEM KÜSKÜN HEM KIZGIN!
GAZİLER, HEM KÜSKÜN HEM KIZGIN!
Muş Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 19 Eylül Gaziler günü yıl dönümü dolayısıyla Muş´ta bir dizi etkinlik düzenledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil?"

Yunus Emre