İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
EVLİ ÇİFTTEN MUŞ ŞİVESİ GRUBUNA TEŞEKKÜR
Tarih: 1.10.2020 14:35:56/ 43233okunma / 0yorum

 

Bir umuttur yaşamak manasının en açık örneği, kimsesizlerin kimsesi konumunda Muş´ta yardıma muhtaç ailelerin uğrak noktası, kurulduğu günden bu zamana sayısız ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç ailelere destekleri ile Kamuoyunda etkinlik ve yardım programları geniş yer bulan Türkiye´nin bir çok yerinden üyeleri ile Muş´ta resmi bir unvana kurumsal bir yapıya kavuşturulmasa da grup adı altında ‘Yaratılana kıymet yaratandan ötürü´ şiarı ile Muş Şivesi grubu yeni evli bir çiftin daha umudu oldu, elektronik eşya ve giyecek yardımları ile bir ailemize de daha destek oldu.

Muş´ta henüz genç, maddi durumlarının yetersizliğinden ötürü kıt kanaat bir başlangıçla yuva kurmaya doğru yol alan, buna rağmen çeşitli ihtiyaçları yok denecek düzeyde boş odalar, ıslak yerlerle başlayan ihtiyaçları bir evde bulunması gerekenlerin tamamı kadar olan yarınlara dair umut veren mutlu bir yuvanın ihtiyaç duyduğu gereçler yardım sever vatandaşlar aracılığı, Muş Şivesi grubu öncülüğünde giderilmeye çalışılıyor. Grup başkanı ve nihayetinde gönül birliği kurmuş üyelerin fedakâr yapılarıyla talep edilen bazı eşyalar kısmen elektronik eşya ve giyecek yardımları ile noktalandı yeni evli çifte bir çamaşır makinası, bir fırın ve mutlu çiftçin güncel ihtiyaçlarından olan giyecek sıkıntıları giderildi.

EVLİ ÇİFTTEN MUŞ ŞİVESİ GRUBUNA TEŞEKKÜR

Noksanlığı büyük ölçüde hissedilen diğer ihtiyaçlarında imkân ve olanaklar dahilinde giderileceği sözü ile sonuçlanan yardım programında kendilerine destekte bulunan Muş Şivesi grup üyeleri ve destekçilerine teşekkürlerini ileten isimleri gönüllerde saklı olan yeni evli mutlu çift, “Bizi bu zor günlerimizde yalnız bırakmayan değerli ağabeylerimiz, Muş şivesi grubu emektarları ve üyelerine sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bugünler gelip geçecek. Hayat pahalılığından ötürü bizlerde imkanlarımız dahilinde bir yuva kurmak istedik. Buna karşılık olarak ta yetersiz ve elverişsiz durumumuz bizi hatırı büyük gönül dostlarımız Muş´ta yardıma muhtaçların durağı olan Muş Şivesi grubuna yöneltti. Kendileri de bizleri kırmayarak onlarında imkanları dahilinde olan çeşitli yardım malzemelerini bize ulaştırdılar. Buradan grup yetkilimiz, yöneticimiz Maşallah Yetiş ve değerli yönetimine teşekkür ediyoruz. Bizlerde gün gelecek bizim durumumuzda olanlara yardımda bulunacak bugünlerin teşekkürü böylelikle ödemiş olacağız” dediler.

Muş Şivesi grubu başkanı genç dinamik ve güven dolu isimlerin başlarında yer alan arkasındaki yönetim gücü ile vardığı tüm muhtaç noktalarda adaletli yapısıyla dikkat çeken, kibirden yoksun Allah rızasının önemsenen etken ve isimlerinden Maşallah Yetiş´te yardım programı dolayısıyla düşüncelerini gazetemize yansıttı. Başkan Yetiş, Muş´ta üyelerinden aldıkları destekler sayesinde imkan ve olanakları dahilinde tüm kesimlere ulaşmak istediklerini zaman zaman ilgili alanda zorlandıklarını buna rağmen ellerinden gelenin, ihtiyaç duyulan özelliklerin bütününe karşılık bir arayış ve hizmet halinde olduklarını belirtirken, Muş Şivesi grubunun bir gönül dünyası olduğunu, üyeleri bakımından çok iyi bir noktada olduklarını ifade ederek, “ Bize ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşma fırsatı sunan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bizler gecesini gündüzüne katarak mesai mevhumu gözetmeksizin yardıma muhtaç ailelere ulaşma fırsatı sunan Cenab´ı Hak´ka hamd ediyoruz. Bizler sosyal sorumluluklarımız gereği durumu iyi olan gönlü güzel insanlardan alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması bakımından elçi olan bireyleriz. İşimizi görevimizi severek ve önemseyerek yapmaktayız. Sayısız ailemize ulaşıp ilgili noktalarda ihtiyaçlarını gidermek üzere kurulduğumuz günden yoğun bir uğraş ve çaba içerisindeyiz. Grup yöneticiliğimiz var oldukça misyon ve vizyon değerlerimizi gös önünde bulundurup ona göre hareket edeceğiz. Bugünlere de net, şeffaf biçimde gelmekten, şaibeye meydan vermeden sarf ettiğimiz emekler bize destekçilerimiz olan grup üyelerimize ayrı bir güç ve değer katmaktadır. Hizmetlerimiz devam edecek ve ihtiyaç sahiplerinin gülen yüzü olmaya devam edeceğiz. Bugünde yeni evli çiftimizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir hareket halinde olduk. Yeni evli çiftimizin bu zor günlerinde yanlarında yer almak için bizlerde bir hemşeri bir vatandaş gibi hissettiğimiz sorumluluğu çeşitli eşyalarla taçlandırdık. Onları mutlu görmek, gözlerinde parıldayan heyecan ve mutluluklarına ortak olmak bizi son derece mutlu etti. Kendilerine mutlu bir yaşam, ömür boyu birliktelik ve mesut günler diliyoruz.”şeklinde konuştu. HABER/ FOTOĞRAF SİNAN BALKAYA

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
Muş´ta yardım faaliyetleri ile adı sürekli Kamuoyunda yer alan KALBİMDER Muş yardımlaşma derneği
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
Başında bulunduğu kurum hizmetlerine yönelik sınır gözetmeyen, disiplinli yapısı ve başarıya yönelik otoriter kimliği ile taviz yokların uğrak noktası Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar, Başhekimliğe yapılan ataması ile birlikte amacına ilişkin hizmet bekleyen halkın umudu oldu.
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
Muş halkı tarafından sevilen ve uzun yıllardır gönüllü olarak AK Parti´ye hizmet eden genç siyasetçi Savaş Çetin, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından ilin eğitim kalitesinin yükseltilmesi için dur durak bilmeyen Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç´ın eğitim çalışmalarının yanı sıra çocukların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alabilmeleri için mücadelesi taktir topluyor.
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
Muş Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu´nun almış olduğu karar doğrultusunda köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitim başlayacak.
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ başkanlığında 5 Ekim Pazartesi günü 14.00´te toplandı.
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
Muşlu eski profesyonel sporcularımızdan kaleci Raşit, birkaç gün önce hayata gözlerini yuman Bülent Bingöl için kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı.
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
Muş Belediyesi, son yıllarda şehir merkezindeki birçok çıkmaz sokağı açarken, her geçen gün mahalle aralarındaki ulaşım ağını genişletiyor.
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Avukat Muhammet Gürkan Çermi, “Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz. On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız.
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şubesi başkanı Kemal Türkan, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak ebediyete göç etmiş şehitlerimizin bizlere miras bıraktıkları emanetleri olan çocuklarımızın bizlerin nazarında kendi evlatlarımızdan farkı yoktur. Vatan uğruna hayatlarından olan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum”
GAZİ´DEN  ERMENİSTAN´A TEPKİ
GAZİ´DEN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Anadolu Avrasya Şehit aileleri ve Gazi Yakınları derneği Muş İl Başkanı Emrullah Aktaş, Azerbaycan davasının Türkiye için partiler üstü, milli bir dava olduğunu, devletimiz ve milletimizin Azerbaycan´ın yanında olduğunu söyledi.
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Ermenistan´ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısına karşılık Muş kardeşlik platformu tarafından tepki gösterildi. Kardeşlik Platformu Basın sözcüsü Davut Aydın tarafından yazılı biçimde yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Muş Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan ve Belediye Başkanı Feyat Asya´nın hassasiyetle üzerinde durduğu Kent Meydanı projesi devam ediyor.
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
Muş´ta eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi projesi hızla ilerliyor. 44 bin 600 metrekare alan üzerine uygulanan projenin yüzde 65´i tamamlandı.
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2020/24 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C.MUS İCRA DAİRESİ 2020/14 TLMT.TASINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı belirten Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir,
GAZİLER, HEM KÜSKÜN HEM KIZGIN!
GAZİLER, HEM KÜSKÜN HEM KIZGIN!
Muş Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 19 Eylül Gaziler günü yıl dönümü dolayısıyla Muş´ta bir dizi etkinlik düzenledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Altını görünce her şey boyun eğer, demir kollu terazi de olsa.

SADİ