EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
Tarih: 1.10.2020 14:33:32/ 42850okunma / 0yorum

 

Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı. Porsor Ana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda koronavirüs salgını dolayısıyla maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi.

Meclisin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, Eylül ayı içerisinde kent genelinde yürütülen ve devam eden çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Ekim ayı meclis toplantısında alınacak kararların hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Başkan Asya, “Bir taraftan pandemi sürecinin sıkıntısı devam ederken diğer taraftan şehrimizin altyapı, üstyapı ve belediyemizin rutin hizmetleri de devam etmektedir” dedi.

Mahalle aralarında devam eden asfalt çalışmalarına değinen Başkan Asya, “Çalışma sezonumuzu yoğun ve verimli bir şekilde geçiriyoruz. Şuan da Saray Mahallemizde eksik kalan birkaç yolumuzun da asfaltlanmasının ardından ekiplerimiz Karşıyaka Mahallesi´ne geçmeyi planlıyor. Bu sezon da Kültür, Dere, Sunay, Saray, 15 Temmuz, Muratpaşa ve Yeşilçe Mahallelerimizin cadde ve sokaklarındaki asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Karşıyaka Mahallesi´nin ardından Kale Mahallesi´nde yapacağımız asfalt çalışmaları ile bu yıl genel hatları ile programımıza göre hareket etmekteyiz. Mevsim şartları elverdikçe de bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bu süreçte fedakarca çalışan tüm mesai arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Yeni yol ve bulvar açma çalışmaları hakkında konuşan Başkan Asya, “Hepimizin hayali ve hasreti olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nı şehrimize kazandırmak için gayretlerimiz devam ediyor. İlimize yakışır ve uzun yıllara hitap edecek bir bulvar yapmak için bazı kamu kurumlarımızla koordineli çalışıyoruz. Yol üzerindeki elektrik hatlarının deplase edilmesi için VEDAŞ ile yaptığımız görüşme neticesinde gerekli çalışmalar başlandı. Söz konusu çalışma için ihale sürecini tamamlayarak önümüzdeki günlerde yer teslimi yaparak kazı çalışmalarına başlayacaklar. Bizler de ilgili kurumlarımızın oradaki çalışmaları ile birlikte kendi programımızı uygulayarak bir an önce bulvardaki çalışmaları tamamlayarak hizmete açmayı umuyoruz. Bu süreçteki katkılarından dolayı söz konusu güzergah üzerindeki tüm vatandaşlarımıza, iki sanayi sitemizin başkan ve esnaflarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Çar çayı kenarındaki çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Asya, “İlimizin gelişimine ve kalkınmasına katkı sağlayan adımlar atmaya devam ediyoruz. Alternatif yollarla bu hedeflerimize ulaşmanın gayretindeyiz. Çar çayı Deresi boyunca yeni yol açma çalışmalarını bu yıl başlattık. Devlet Su İşleri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda eksik kalan ıslah çalışmalarına da kısa sürede başlanarak tamamlanacağı söylendi. Bizler de hemen akabinde bu bölgede yapacağımız yol ve peyzaj çalışmaları ile ilimize ayrı bir güzellik katacağız. Bununla birlikte Karşıyaka Mahallesi ile Muş-Kulp karayolunu birbirine bağlayan yolun yapımı için Garnizon Komutanlığımızla bir mutabakata vardık. Ekiplerimiz şu anda o bölgede dolgu çalışmaları yapıyor. Bu çalışmamızla şehrimizin her iki yakasında alternatif yollarla ulaşım ağını genişletmiş olacağız. Bu projemizin gerçekleştirilmesinde ciddi desteğini aldığımız Valimiz Sayın Doç. Dr. İlker Gündüzöz başta olmak üzere Garnizon Komutanımıza ve emek veren herkese şükranlarımı sunarım. Bunların yanı sıra belediyemizin şehir genelinde yürüttüğü çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu anlamda canla başla samimiyet ve gayretle çalışan tüm mesai arkadaşlarımıza ve sahada desteğini hep yanımızda gördüğümüz siz meclis üyelerimize bir kez daha teşekkür eder, Ekim ayı meclis toplantımızın özelde ilimize, genelde ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Asya´nın konuşmasının ardından vatandaşların talepleri dinlendi. Toplantı meclise havale edilen evrakların görüşülmesi ile devam etti.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EKİM MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
Muş´ta yardım faaliyetleri ile adı sürekli Kamuoyunda yer alan KALBİMDER Muş yardımlaşma derneği
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
Başında bulunduğu kurum hizmetlerine yönelik sınır gözetmeyen, disiplinli yapısı ve başarıya yönelik otoriter kimliği ile taviz yokların uğrak noktası Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar, Başhekimliğe yapılan ataması ile birlikte amacına ilişkin hizmet bekleyen halkın umudu oldu.
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
Muş halkı tarafından sevilen ve uzun yıllardır gönüllü olarak AK Parti´ye hizmet eden genç siyasetçi Savaş Çetin, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından ilin eğitim kalitesinin yükseltilmesi için dur durak bilmeyen Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç´ın eğitim çalışmalarının yanı sıra çocukların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alabilmeleri için mücadelesi taktir topluyor.
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
Muş Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu´nun almış olduğu karar doğrultusunda köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitim başlayacak.
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ başkanlığında 5 Ekim Pazartesi günü 14.00´te toplandı.
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
Muşlu eski profesyonel sporcularımızdan kaleci Raşit, birkaç gün önce hayata gözlerini yuman Bülent Bingöl için kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı.
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
Muş Belediyesi, son yıllarda şehir merkezindeki birçok çıkmaz sokağı açarken, her geçen gün mahalle aralarındaki ulaşım ağını genişletiyor.
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
EVLİ ÇİFTTEN MUŞ ŞİVESİ GRUBUNA TEŞEKKÜR
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Avukat Muhammet Gürkan Çermi, “Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz. On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız.
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şubesi başkanı Kemal Türkan, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak ebediyete göç etmiş şehitlerimizin bizlere miras bıraktıkları emanetleri olan çocuklarımızın bizlerin nazarında kendi evlatlarımızdan farkı yoktur. Vatan uğruna hayatlarından olan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum”
GAZİ´DEN  ERMENİSTAN´A TEPKİ
GAZİ´DEN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Anadolu Avrasya Şehit aileleri ve Gazi Yakınları derneği Muş İl Başkanı Emrullah Aktaş, Azerbaycan davasının Türkiye için partiler üstü, milli bir dava olduğunu, devletimiz ve milletimizin Azerbaycan´ın yanında olduğunu söyledi.
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Ermenistan´ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısına karşılık Muş kardeşlik platformu tarafından tepki gösterildi. Kardeşlik Platformu Basın sözcüsü Davut Aydın tarafından yazılı biçimde yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Muş Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan ve Belediye Başkanı Feyat Asya´nın hassasiyetle üzerinde durduğu Kent Meydanı projesi devam ediyor.
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
Muş´ta eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi projesi hızla ilerliyor. 44 bin 600 metrekare alan üzerine uygulanan projenin yüzde 65´i tamamlandı.
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2020/24 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C.MUS İCRA DAİRESİ 2020/14 TLMT.TASINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı belirten Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir,
GAZİLER, HEM KÜSKÜN HEM KIZGIN!
GAZİLER, HEM KÜSKÜN HEM KIZGIN!
Muş Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 19 Eylül Gaziler günü yıl dönümü dolayısıyla Muş´ta bir dizi etkinlik düzenledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çoban uyudu mu kurt emin olur.

Mevlana