DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı belirten Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir,
Tarih: 22.9.2020 16:42:13/ 46525okunma / 0yorum

 

Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı belirten Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir, Biz, ebabil kuşlarının ebrehenin fillerini yendiğine dair imandan hiç geri çekilmedik, dolayısıyla Filistin´e dair gündemde, İsrail´in ürettiği sorun, vahşet ve zulümde de hakkın ve adaletin kazanacağını biliyor ve iman ediyoruz. Dolayısıyla, emperyalizmi yeneceğiz, onun oluşturduğu mevzuatı da çöpe atacağız. Filistin ve mazlumlar bizim mihengimizdir. Kudüs direncimizi bileyen, inancımızdır. İşbirlikçiler kaybedecek. İman,adalet ve Filistin kazanacak”dedi.

                Beyaz Saray´da İsrail Başbakanı Netenyahu ile BAE ve Bahreyn Dışişleri Bakanlarının altına imza attıkları anlaşmanın, ´Ortadoğu´ya barışı getirecek, ilişkileri normalleştirecek´ afişiyle sahaya sürüldüğünü dile getiren Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir, "Anlaşmaya karşı olanlar, ´barış istememek´, ´normalleşmeye direnmek´ suçlamasıyla engellenmek isteniyor. Gerçekte ise anlaşma karşıtlığı, ´savaş istememek´ ve ´İsrail işgalinin ve zulmünün normalleştirilmesine direnmek´ konumu kazandırıyor. Biz, emperyalizm tarafından geçen yüzyıl tasarlanan ve yürürlüğe konulan ´düzenin´ ve ´barışın´ dünya ve insanlık açısından neye tekabül ettiğini hep birlikte gördük ve bizzat yaşadık. Bu bilincin eseri olan ´dünya düzeninde dair karşıtlık´ ve ´savaş arka planlı barış düzlemine direnç´ iradesinin muktedirlerin ürettiği dünya düzeninde oluşturduğu tahribata yönelik tadilat çabaları devreyle sokuldu. Şimdi, darbe alan güç tasarımı, gücünü ve hükmünü yitiren dünya düzeni bölgesel kurguyla ve basit dokunuşlarla güncellenmek, güçlenen ve mevzi elde eden düzen karşıtlığı ve karşıtları zemini ise bu yolla hem fişlenmek hem de resetlenmek isteniyor" dedi.

´BAE´nin taşeronluğunda yürütülmesi bir bilincin eseridir´ 

                "Bu, hem sahne hem de süreç olarak uzun bir çalışmanın ve kapsamlı bir çabanın ürünüdür." Diyen Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir açıklamasını şöyle sürdürdü, "Dikkatlerin Filistin´in işgaline ve Filistinlilerin mazlumiyetine çevrildiği bu tür anlaşmalar, düzenlediği alan yönüyle sahne, gizlediği arka plan yönüyle ise perde işlevi görüyor. Bu anlamda hem sahneyi yıkmak hem de bu türden perdeleri parçalamak insanlığın ortak hedefi ve gayreti olmak durumundadır. Bu proje tasarımın ve ürünü anlaşmanın, özellikle, mafya, suç örgütleri, Avrupa para aklama suçları, savaş suçlularına destek ve Doğu Afrika altın kaçakçılarından yararlanma da dahil olmak üzere varoluşunu dünyanın dört bir yanından gelen organize suçlulara bağlamış Birleşik Arap Emirlikleri´nin taşeronluğunda yürütülmesi bir bilincin eseridir. Zira, Filistin Devleti´ni ve Filistinlileri ebedi sürgüne göndermek, fitne ve fesat yuvası terörist İsrail´in ırkçı-siyonist projesinin önünü açmak, arkasındaki güçle birlikte neredeyse yüz yıldır hizmet ettikleri emperyalist odaklarla yeni bir taşeronluk anlaşması yapmak bu türden butik ve tetik devletler açısından varoluşsal tercihtir."

´Emirler, krallar, diktatörler saltanatlarını sürdürmek, sefahatlerini ve taşeron pazarında da piyasa fiyatlarını yükseltmek adına ağababalarının, asıl işverenlerinin desteğine muhtaçtırlar´ 

                Yapılan sözde anlaşmaya çok derinlemesine ve tarihi bilinç kurgusu üzerinden bakıldığında, aslında imzalanan anlaşma ve hedeflenen noktanın, geçen yüzyılın ilk çeyreğinde yaşananların farklı figüranlarla yeniden sahnelenmesinden ibaret olduğunu aktaran Demir, "Emperyalist kurgu ürünü figüranlar, başta Filistinliler olmak üzere bölge insanının canını, kanını hiçe sayarak taşeron pazarında arz-ı endam etmekte bir yandan da arz-ı mevud´un amelelik ücretini tahsile yeltenmektedir. Biz biliyoruz ki; emirler, krallar, diktatörler saltanatlarını sürdürmek, sefahatlerini ve taşeron pazarında da piyasa fiyatlarını yükseltmek adına ağababalarının, asıl işverenlerinin desteğine muhtaçtırlar. Bunu elde etmek için muhtaç oldukları kir de zihniyetlerinde ve servetlerinde fazlasıyla mevcuttur. Yıllardan beri İsrail´in keyfiyetine terk edilme hatasının da katkısıyla, Filistin sorunu denilerek Filistin´i ve Filistinlileri töhmet mevziisine mıhlayan bakış yeni bir yola evrilme hamlesi yapmıştır. Bu anlaşmayla, olması gereken ve bilinen çözümün tercih edilen çözümsüzlükle katledildiği hatta süreç içinde terörist İsrail´in devamlı kazandığı, deyim yerindeyse sadece İsrail´e değil, İsrail´e destek veren bütün emperyalist güçlere karşı direnen onurlu Filistin halkının gün geçtikçe özellikle bölge ülkeleri tarafından tedrici olarak yalnızlaştırıldığı bir sürecin işaret fişeği atılmıştır. Washington´da atılan imzalar, bize, bölgede sahnelenecek kanlı senaryoların, senaristin, yönetmen, oyuncu ve figüranlara dair ipucu da vermektedir. Emperyalistlerin desteğiyle bölgeye yerleşmeye başladıkları günden bu yana Siyonistlerin, arkaik ırkçı görüşle besledikleri inançları doğrultusunda gerçekleştirdikleri terör ve şiddet, bu anlaşma ile birlikte daha geniş alanda sergilenmeye başlayacaktır. Özellikle olan bu kadar olaya rağmen, çok daha küçük başka konularla ilgili olayda dahi harekete geçen bölge ülkelerinin ve toplumlarının sessizlikleri manidardır. Güya Hz. İbrahim´in adını referans olarak göstererek “dini” bir atıfla meşruiyetini güçlendirmek istedikleri anlaşma, tekrar edelim, bölgeye düzen değil, kendi iktidarları için bölgeyi ateşe atmayı göze alanlarla çıkarlarına, terörist Siyonist rejiminin kanlı stratejisine hizmet edecek fitne, fesat ve kaos metnidir. Kimileri, süreçle ilgili, hafızası olmayan, dolayısıyla geleceği göremeyen yorumlarıyla, asıl sürecin nereye evrildiğini gizlemeye hizmet edecek yorumlar yapmaya devam edecektir. 

´Kudüs direncimizi bileyen, inancımızdır´ 

"İşbirlikçiler kaybedecek… İman, adalet ve Filistin kazanacak" diyen Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir, açıklama sonunda şu ifadelere ver verdi, "Öte yandan, hangi kirli projeyle, hangi rüşvet ilişkisiyle oluşturulsa oluşturulsun, Filistinlilerin ve Kudüs´ün kirli pazarlıkların malzemesi yapılmasına izin vermemek için dünyanın bütün iyi insanlarıyla birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Biz İbrahim´e dairliğini ve İbrahim hassasiyetini su taşıyarak tescilleyen karıncanın tarafında ve yanındayız. Biz, ebabil kuşlarının ebrehenin fillerini yendiğine dair imandan hiç geri çekilmedik, dolayısıyla Filistin´e dair gündemde, İsrail´in ürettiği sorun, vahşet ve zulümde de hakkın ve adaletin kazanacağını biliyor ve iman ediyoruz. Dolayısıyla, emperyalizmi yeneceğiz, onun oluşturduğu mevzuatı da çöpe atacağız. Filistin ve mazlumlar bizim mihengimizdir. Kudüs direncimizi bileyleyen, inancımızdır. İşbirlikçiler kaybedecek. İman Adalet ve Filistin kazanacak”dedi. SİNAN BALKAYA

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DEMİR İMAN ADALET FİLİSTİN KAZANACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
Muş´ta yardım faaliyetleri ile adı sürekli Kamuoyunda yer alan KALBİMDER Muş yardımlaşma derneği
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
Başında bulunduğu kurum hizmetlerine yönelik sınır gözetmeyen, disiplinli yapısı ve başarıya yönelik otoriter kimliği ile taviz yokların uğrak noktası Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar, Başhekimliğe yapılan ataması ile birlikte amacına ilişkin hizmet bekleyen halkın umudu oldu.
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
Muş halkı tarafından sevilen ve uzun yıllardır gönüllü olarak AK Parti´ye hizmet eden genç siyasetçi Savaş Çetin, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından ilin eğitim kalitesinin yükseltilmesi için dur durak bilmeyen Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç´ın eğitim çalışmalarının yanı sıra çocukların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alabilmeleri için mücadelesi taktir topluyor.
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
Muş Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu´nun almış olduğu karar doğrultusunda köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitim başlayacak.
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ başkanlığında 5 Ekim Pazartesi günü 14.00´te toplandı.
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
Muşlu eski profesyonel sporcularımızdan kaleci Raşit, birkaç gün önce hayata gözlerini yuman Bülent Bingöl için kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı.
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
Muş Belediyesi, son yıllarda şehir merkezindeki birçok çıkmaz sokağı açarken, her geçen gün mahalle aralarındaki ulaşım ağını genişletiyor.
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
EVLİ ÇİFTTEN MUŞ ŞİVESİ GRUBUNA TEŞEKKÜR
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Avukat Muhammet Gürkan Çermi, “Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz. On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız.
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şubesi başkanı Kemal Türkan, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak ebediyete göç etmiş şehitlerimizin bizlere miras bıraktıkları emanetleri olan çocuklarımızın bizlerin nazarında kendi evlatlarımızdan farkı yoktur. Vatan uğruna hayatlarından olan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum”
GAZİ´DEN  ERMENİSTAN´A TEPKİ
GAZİ´DEN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Anadolu Avrasya Şehit aileleri ve Gazi Yakınları derneği Muş İl Başkanı Emrullah Aktaş, Azerbaycan davasının Türkiye için partiler üstü, milli bir dava olduğunu, devletimiz ve milletimizin Azerbaycan´ın yanında olduğunu söyledi.
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Ermenistan´ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısına karşılık Muş kardeşlik platformu tarafından tepki gösterildi. Kardeşlik Platformu Basın sözcüsü Davut Aydın tarafından yazılı biçimde yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Muş Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan ve Belediye Başkanı Feyat Asya´nın hassasiyetle üzerinde durduğu Kent Meydanı projesi devam ediyor.
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
Muş´ta eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi projesi hızla ilerliyor. 44 bin 600 metrekare alan üzerine uygulanan projenin yüzde 65´i tamamlandı.
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2020/24 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C.MUS İCRA DAİRESİ 2020/14 TLMT.TASINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
GAZİLER, HEM KÜSKÜN HEM KIZGIN!
GAZİLER, HEM KÜSKÜN HEM KIZGIN!
Muş Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 19 Eylül Gaziler günü yıl dönümü dolayısıyla Muş´ta bir dizi etkinlik düzenledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
İyiliğe karşı kötülük hayvanlıktır?

Hacı Bektaşı Veli