´DAVAMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ´
Memur Sendikaları Konfederasyonu´na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığı divan toplantısı yapıldı.
Tarih: 20.9.2020 14:42:02/ 46005okunma / 0yorum

 

                Atatürk Parkı´nda düzenlenen toplantıda konuşan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mahir Barışan, dünyanın 2020´nin ilk aylarından itibaren farklı bir iklim, farklı bir atmosfer yaşamaya başladığını hatırlattı. 16 Mart´tan itibaren ülke olarak Covid-19 ile mücadeleye etmeye başladığımızı anımsatan Başkan Barışan, "Pandemi süreciyle beraber birbirimizden, alışkanlıklarımızdan, kendimizden, okullarımızdan, öğrencilerimizden uzaklaştık. İnşallah Pazartesi gününden itibaren, kademeli de olsa okullarımıza, öğrencilerimize kavuşacağız. Bu yıl il genelinde 3 bin 224 eğitim çalışanımızın gönlünü kazandık. Pandemiden dolayı alana çıkma fırsatımız olmasa da yine de iyi bir sayıya imza attığımızı düşünüyorum. Bugün mutluyuz çünkü yeni normalde ilk divan kurulu toplantımızı yapıyoruz" dedi.

´Davamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz´

                Sendika olarak davalarına sahip çıkacaklarını ifade eden Başkan Barışan sözlerini şöyle sürdürdü, "Yönetim Kurulu olarak bazı arkadaşlarımızla 2 yıl, bazı arkadaşlarımızla 6 yıldır beraber yol yürüyoruz. Bu zaman diliminde bizim çalışmalarımız, safiyane duygularımız, birileri tarafından istismar edilmiştir veya ediliyor olabilir. Bu teşkilat hiçbir zaman kişilerin yaptıklarına göre pozisyon almadı, almayacaktır da. Çile ile gözyaşı içerisinde bin bir emekle yoğurduğu davasına sahip çıkmaya devam edecektir. Etrafımızda yapılanlar, yapılan yanlışlar, yanlış uygulamalar bizi yıldıramayacak, ´bizden bu kadar, ne yapalım, ne yapsak da bir şey değişmiyor´ dedirtmeyecek. Çünkü mensubu olduğumuz medeniyet, şikayeti kabul etmez, şikayete müsaade etmez, etmeyecektir de. Bugün dostlarımızın, beraber yol yürüdüklerimiz, bizi bırakıp bizden uzaklaştıklarına şahit oluyoruz. Onların bu tutumları bizi umutsuzluğa sevk etmeyecek, yeise düşürmeyecek, nedamet getirmemize sebep olmayacaktır."

´İlkelerimizden taviz vermeyeceğiz´

                "Dün, bugün ve elan beraber yol yürüdüklerimizin özel olarak yanlış uygulamaları bizi istikametimizden ayıramayacak, ilkelerimizden taviz verdirmeyecektir" diyen Barışan şöyle konuştu, "Bugün bazı zamanlarda, bazı mekanlarda kışı yaşayabilir, bazen zemheriye tutulabiliriz. Ama şu bilinmelidir ki bizim yaşadığımız kış başka yerlerdeki arkadaşlarımızın baharı ve yazıdır. Bizim tutulduğumuz zemheri, başka gönüllerdeki sıcaklığa vesiledir. Geçmiş zaman diliminde ve bugün beraber yol yürüdüğümüz, çamur çiğnediğimiz, ıslandığımız arkadaşlarımızdan bazı makamlara gelenler olabilir. Onların zaman zaman ´ben artık masanın önünde değil arkasındayım´ diyerek kendince bir takım ilkeler belirlemiş olabilir. Biz bunların derdinde değiliz. Bizde masanın önü arkası yok, tek bir yer var, o da hak, hukuk, ehliyet, liyakat masasıdır. Biz diyoruz ki masaya oturduğunda makamın, takımın, ulufenin iltimasın derdine düşme. Böyle gelmiş böyle gider söyleminin seline kapılma, dostunu bırakıp düşmanını dost edinme, ne kadar kötülük yapsan da, ne kadar çirkinlik yapsan da, ben davama küsmem, ya sabır der düzelmesi için mücadeleye devam ederim. Onun için tek derdin devletine ve milletine hizmet etmek olsun."

´Bizim için masanın o yanı bu yanı yok´

                Büyümeye devam edeceklerini dile getiren Barışan şunları kaydetti, "Bizim için masanın o yanı bu yanı yok. Tek bir yer var, adalet, hak, hukuk, ehliyet, liyakat, doğru istikamet var. Atalet, nedamet, istikametsizlik, umutsuzluk, öncülerimizce hiç bir zaman kabul görmedi, bizce de kabul görmeyecek. Davamıza, sendikamıza, bizden önce omuz verenler, bu uğurda çoluk çocuğunun nafakasından kesip de büyümemiz için bedel ödeyen öncülerimiz müsterih olsunlar. Kötü örnekler ve uygulamalar bizi umutsuzluğa sevk etmeyecek, onların bıraktığı mirasa asla halel getirmedik, getirmeyeceğiz. Onların naif, halis duyguları istismar edilmedi edilmeyecek. Güzel ülkemiz salgınla mücadele halindeyken bize düşen ona yük olmak değil, onun yükünü almaktır. Günü kurtarmaya yönelik afili sözler söylemeyeceğiz, önceliğimiz ülkemizdir. Ülkemiz geliştikçe, ayakta kaldıkça üyemiz rahat edecek, yarınından emin olacak, ülke büyüdükçe, geliştikçe, refahımız artacak, biz de payımızı alacağız."

´Kurallara uyarak çalışmalarımıza devam edeceğiz´

 

                Salgının devam ettiğine işaret eden Barışan konuşmasında, "Öyle görünüyor ki salgın devam edecek ama bizim bahanemiz olmayacak, sağlığımızı koruyarak, korunarak yeni normalde kurallara uyarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Salgın devam ederken, Türkiye´nin en büyük teşkilatı olarak birçok ilklere güzel şeylere imza attık. Eğitim çalışanları olarak vefa, sosyal destek gruplarında yer aldık. Halihazırda filyasyon ekiplerinde görev alıyoruz. Ancak uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim ve öğretimin planladığı eğitim çalışanlarına her zamankinden daha fazla görev ve sorumluluk düştüğü, önümüzdeki günlerde öğretmenler asli görevleri dışındaki işler yapmaya zorlanmamalı. Sözlerime son verirken pandemi sürecindeki ilk toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

                Barışan´ın konuşmasının ardından sendikanın emektar başkanlarından Yavuz İçyer´e plaket verildi. S.BALKAYA
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DAVAMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
Muş´ta yardım faaliyetleri ile adı sürekli Kamuoyunda yer alan KALBİMDER Muş yardımlaşma derneği
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
Başında bulunduğu kurum hizmetlerine yönelik sınır gözetmeyen, disiplinli yapısı ve başarıya yönelik otoriter kimliği ile taviz yokların uğrak noktası Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar, Başhekimliğe yapılan ataması ile birlikte amacına ilişkin hizmet bekleyen halkın umudu oldu.
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
Muş halkı tarafından sevilen ve uzun yıllardır gönüllü olarak AK Parti´ye hizmet eden genç siyasetçi Savaş Çetin, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından ilin eğitim kalitesinin yükseltilmesi için dur durak bilmeyen Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç´ın eğitim çalışmalarının yanı sıra çocukların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alabilmeleri için mücadelesi taktir topluyor.
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
Muş Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu´nun almış olduğu karar doğrultusunda köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitim başlayacak.
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ başkanlığında 5 Ekim Pazartesi günü 14.00´te toplandı.
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
Muşlu eski profesyonel sporcularımızdan kaleci Raşit, birkaç gün önce hayata gözlerini yuman Bülent Bingöl için kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı.
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
Muş Belediyesi, son yıllarda şehir merkezindeki birçok çıkmaz sokağı açarken, her geçen gün mahalle aralarındaki ulaşım ağını genişletiyor.
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
EVLİ ÇİFTTEN MUŞ ŞİVESİ GRUBUNA TEŞEKKÜR
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Avukat Muhammet Gürkan Çermi, “Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz. On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız.
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şubesi başkanı Kemal Türkan, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak ebediyete göç etmiş şehitlerimizin bizlere miras bıraktıkları emanetleri olan çocuklarımızın bizlerin nazarında kendi evlatlarımızdan farkı yoktur. Vatan uğruna hayatlarından olan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum”
GAZİ´DEN  ERMENİSTAN´A TEPKİ
GAZİ´DEN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Anadolu Avrasya Şehit aileleri ve Gazi Yakınları derneği Muş İl Başkanı Emrullah Aktaş, Azerbaycan davasının Türkiye için partiler üstü, milli bir dava olduğunu, devletimiz ve milletimizin Azerbaycan´ın yanında olduğunu söyledi.
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Ermenistan´ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısına karşılık Muş kardeşlik platformu tarafından tepki gösterildi. Kardeşlik Platformu Basın sözcüsü Davut Aydın tarafından yazılı biçimde yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Muş Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan ve Belediye Başkanı Feyat Asya´nın hassasiyetle üzerinde durduğu Kent Meydanı projesi devam ediyor.
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
Muş´ta eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi projesi hızla ilerliyor. 44 bin 600 metrekare alan üzerine uygulanan projenin yüzde 65´i tamamlandı.
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2020/24 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C.MUS İCRA DAİRESİ 2020/14 TLMT.TASINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı belirten Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir,
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Fikir sahibi olmaya,mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.

PEYAMİ SAFA