CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "VATAN TOPRAĞI ÜZERİNDE AMELİYAT YAPILMASINA GÖZ YUMMAYIZ”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "VATAN TOPRAĞI ÜZERİNDE AMELİYAT YAPILMASINA GÖZ YUMMAYIZ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatan toprağı üzerinde ameliyat yapılmasına göz yummayacaklarını belirterek, “Birileri on binlerce tır silah vererek etrafımızı terör koridoruyla kuşatıp, bizi Anadolu´da sıkıştırmak istiyor. Birileri ekonomimizi kur, faiz, enflasyon cenderesine alarak, Türkiye´nin şahlanışını durdurmaya çalışıyor” dedi.
KÜTÜPHANELER HAFTASI´NI KUTLADI
KÜTÜPHANELER HAFTASI´NI KUTLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, 25 - 31 Mart 2019 tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası´nı kutladı.
ÖĞRENCİLERE KİTAPLAR DAĞITILDI
ÖĞRENCİLERE KİTAPLAR DAĞITILDI
Eğitim Bir Sen, “İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik“ sloganıyla hayata geçirdiği “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi devam ediyor.
ÖĞRETİM ELAMANI İÇİN İLANA ÇIKTI
ÖĞRETİM ELAMANI İÇİN İLANA ÇIKTI
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) bünyesindeki farklı akademik birimlerinde çalıştırılmak üzere öğretim elamanı alımı için ilana çıktı.
KURSLARI DENETLEDİLER
KURSLARI DENETLEDİLER
Korkut İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nedim Öner ve Yakup Artan, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının verildiği okulları ziyaret ettiler.
İNGİLİZCE DİL KURSU DEVAM EDİYOR
İNGİLİZCE DİL KURSU DEVAM EDİYOR
Halk Eğitimi Merkezi ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü işbirliğince genç ve yetişkinlere yönelik açılan dil eğitimleri kursu devam ediyor.
SALICI: KENDİ KOLTUKLARIYLA İLGİLİ  BİR BEKA PROBLEMLERİ OLABİLİR
SALICI: KENDİ KOLTUKLARIYLA İLGİLİ BİR BEKA PROBLEMLERİ OLABİLİR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Muş´ta yerel ve ulusal medya çalışanlarıyla bir araya geldi.
CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY: “TÜRKİYE´DE RAHAT VERMEYENE RAHAT YÜZÜ GÖSTERMEYECEĞİZ”
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay terör örgütlerine tepki göstererek, “Türkiye´de rahat vermeyenlere rahat yüzü göstermeyeceğiz” dedi.
Tarih: 13.3.2019 00:06:21/ 185okunma / 0yorum

AK Parti Muş İl Başkanlığı tarafından Muş Ticaret ve Sanayi Odasının konferans salonunda düzenlenen “Halk Buluşması” programına; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, ilçe ve belde belediye başkan adayları ile partililer ve vatandaşlar katıldı. Programda AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ve AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek´in birer konuşma yapmasının ardından kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gücünü milletten almayan siyaset anlayışının yenilmeye mahkum olduğunu belirterek, “Gücünü milletten almayan siyaset anlayışı yenilmeye mahkumdur. Daha dün Balıkesir Erdek´te kutsal kitabımız Kur´an-ı Kerim´e saygısızlık yapanları gördük. Belediye başkan adayı Fatiha okumakla, ayetlerle dalga geçiyor. Güya kendisine göre. Hatay´da yine hanım kardeşlerimizi ‘oy yoksa hizmette yok, hadi güle güle´ diye azarlayan sözde belediyecileri de gördünüz değil mi? Böyle bir hizmet anlayışı olur mu? 17 yıldır bizde böyle bir hizmet anlayışı gördünüz mü? Gerek belediyede gerek yerel yönetimlerde veya merkezi yönetimlerde, aldığımız görevlerde, aldığımız andan itibaren görevi kim bize oy verdi veya vermedi şeklinde bir ayrımcılığa gittiğimizi gördünüz mü? Belediyecilik bu mu? Millete hizmet bu mu? Biz hiçbir vatandaşımızı dili, inancı, kültürü sebebiyle ayırmadık. Kimsenin hayat tarzından dolayı ötekileştirmedik. 82 milyonu bir bütün olarak kucakladık ve inşallah kucaklamaya da devam edeceğiz” dedi.

“Milletimiz, Cumhurbaşkanımızı hiç yalnız bırakmadı”

Milletin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı hiç yalnız bırakmadığını ifade eden Oktay, “Ülkemizin son 17 yılı devletle milletin arasındaki mesafenin kapandığı, birlik ve beraberliğimizin güçlendiği, özgürlüklerin genişletildiği bir dönem oldu. Özgürlükleri kimin için daralttık? Terör örgütleri için daralttık. Eline silah alıp da bu milletin karşısına çıkanlar için daralttık. Bu milletin vergisiyle alınan uçakları, bu milletin cebinden çıkan paralarla alınan tankları, topları, tüfekleri millete doğrultanlara daralttık. Daraltmaya da devam edeceğiz inşallah. Nefes alamaz hale getirene kadar da gideceğiz üzerlerine. Ama milletimizin alanını da bir o kadar genişleteceğiz. Bizim birlik ve beraberliğimizi, dirliğimizi hiç kimsenin bozmasına gücü yetmeyecek, ne içeriden ne dışarıdan. Kim olursa olsun arkalarında gideceğiz, ısrarla üzerlerine. 81 vilayette 82 milyon vatandaşıyla 780 bin kilometrekare vatan toprağıyla tüm Türkiye´yi kucakladık, kucaklamaya da devam edeceğiz. Allah´a şükür milletimiz de Cumhurbaşkanımızı hiç yalnız bırakmadı. Bizi de yalnız bırakmadılar” ifadelerini kullandı.

“Türkiye´de rahat vermeyene rahat yüzü göstermeyeceğiz”

Terör örgütlerine tepki gösteren Oktay, “Biz; ezanımız, bayrağımız, özgürlüğümüz ve geleceğimiz için nasıl topyekun ayağa kalkacağımızı bütün dünyaya gösterdik. Bir taraftan Türkiye´yi her anlamda kalkındırırken aynı zamanda komşularımız başta olmak üzere bir ihtiyaç sahibi varsa onların da yardımına koştuk, ensar olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bir taraftan ülkemizdeki terör yuvalarını bertaraf ettik. Tüm şehirlerimizi terör belasından temizledik ve son terörist kalmayana kadar devam edeceğiz. Sınırların ötesine kaçarlarsa da orada da kovalamaya devam edeceğiz. Başka yerlere kaçarlarsa orada da kovalamaya devam edeceğiz. Rahat yüzü vermeyeceğiz. Türkiye´de rahat vermeyene rahat yüzü göstermeyeceğiz” diye konuştu.

“Bizi ne PKK, ne FETÖ, ne de bilmem ne, kimse durduramaz”

Hiçbir terör örgütünün kendilerini durduramayacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Muş´un desteği bizimle olduğu sürece Allah´ın izniyle bizi ne PKK, ne FETÖ, ne de bilmem ne, kimse durduramaz. Kimse yolumuzdan bizi döndüremez. İnlerine gireriz dedik, girdik. Hepsini açtıkları çukurlara gömeriz dedik, gömdük. Bugün yine çukur açıyorlarmış, açsınlar. Bizi zahmetten kurtarırlar. Açtıkları çukurlara onları yine gömeriz. Bu konuda Cumhurbaşkanımızın kararının tam olduğunu zaten biliyorsunuz. Anadolu´nun her karış toprağını teröristlerden temizliyoruz, temizlemeye de devam edeceğiz. Bu yolda birlik beraberlik içinde el ele, omuz omuza yürümeye devam edeceğiz" dedi.

“Sultan Alparslan´ı ve ordusundaki tüm kahramanları rahmetle yad ediyorum”

Malazgirt´te kazanılan zaferin sadece Anadolu´nun kapılarını değil, Avrupa´nın ortalarına uzanan yolu açtığını ifade eden Oktay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bizim tarihimiz işte böyle bir cesaret ve feraset destanı. Milletimiz böyle bir millet. Bizlere bu güzel yurdu vatan olarak bırakan Sultan Alparslan´ı ve ordusundaki tüm kahramanları rahmetle yad ediyorum. Şanlı bayrağımızı günümüze kadar taşıyan, gözünü kırpmadan şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Malazgirt´te kazandığımız zafer, bize sadece Anadolu´nun kapılarını değil Avrupa´nın ortalarına kadar uzanan yolu açmıştır. Malazgirt; Bursa, Edirne, İstanbul demektir. Malazgirt ruhunu unutamayız, bu ruhu yaşatmak durumundayız. Şayet Malazgirt ruhunu yaşatmazsak, geçmişimizle birlikte geleceğimizi de kaybederiz. Bu sebeple, ´ya zafer kazanırız, ya cennete gideriz´ diyen Sultan Alparslan gibi mücadele edeceğiz. Aşılmaz denilen Sina Çölü´nü 13 günde geçerek hedefine yürüyen Yavuz Sultan Selim gibi gayret edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ülkemizin tüm şehirleriyle kalkınması ve muasır medeniyetler seviyesinin ötesine geçmesi için çalışacağız. Anadolu´ya mührümüz olan 1071´den beslenerek 2071´e uzanan günleri bizler göremeyeceğiz, ama var gücümüzle çalışarak torunlarımıza çok daha müreffeh bir ülke bırakmış olacağız."

“Yatırımlar devam edecek”

Muş için yatırımların devam edeceğini ifade eden Oktay, "Önümüzdeki dönemde her alanda çalışmalarımıza hız vereceğiz. Birliğimizden, beraberliğimizden asla taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz, hiç kimsenin aramıza girmesine müsaade etmeyeceğiz. Yapılan hizmetlerin kesintiye uğramaması için 31 Mart çok büyük önem taşıyor. Muş´un sorunlarını, Muşlunun isteklerini biliyoruz. Alparslan II Barajı İçme Suyu Tesisi ve İsale Hattı ile Muş´u besleyecek suyu vatandaşlarımızla kavuşturacağız. Önemli oranda doğalgaz hatlarını tamamladık; Muş´ta doğalgaz hattı olmayan mahalle bırakmayacağız. Yine bütün mahallelerde elektrik ve Telekom hatlarını yer altına alarak kapasitelerini genişletmek için çalışacağız. Muş Organize Sanayi Bölgesinin tüm parsellerinin aktif hale gelmesini sağlayarak, bölgede istihdamı daha da artırmak için var gücümüzle çalışacak, teşviklerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

"Cumhur İttifakı´nı bu ülkenin birliği ve beraberliği üzerine kurduk” diyen Oktay, “Cumhur İttifakı, kapalı kapılar ardında değil, masa başında değil, milletimizin yüreğinde kurulmuştur. Bizim nezdimizde belediyecilik, memleketi gönülden sevenlerin işi. Belediyecilik Muş´ta Cumhur İttifakı´mızın Belediye Başkanı Adayı Feyat Asya´nın işi” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, konuşmasının ardından Sultan Alparslan Havalimanı´ndan helikopterle Malazgirt ilçesine geçti. İHA
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "VATAN TOPRAĞI ÜZERİNDE AMELİYAT YAPILMASINA GÖZ YUMMAYIZ”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "VATAN TOPRAĞI ÜZERİNDE AMELİYAT YAPILMASINA GÖZ YUMMAYIZ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatan toprağı üzerinde ameliyat yapılmasına göz yummayacaklarını belirterek, “Birileri on binlerce tır silah vererek etrafımızı terör koridoruyla kuşatıp, bizi Anadolu´da sıkıştırmak istiyor. Birileri ekonomimizi kur, faiz, enflasyon cenderesine alarak, Türkiye´nin şahlanışını durdurmaya çalışıyor” dedi.
KÜTÜPHANELER HAFTASI´NI KUTLADI
KÜTÜPHANELER HAFTASI´NI KUTLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, 25 - 31 Mart 2019 tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası´nı kutladı.
ÖĞRENCİLERE KİTAPLAR DAĞITILDI
ÖĞRENCİLERE KİTAPLAR DAĞITILDI
Eğitim Bir Sen, “İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik“ sloganıyla hayata geçirdiği “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi devam ediyor.
ÖĞRETİM ELAMANI İÇİN İLANA ÇIKTI
ÖĞRETİM ELAMANI İÇİN İLANA ÇIKTI
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) bünyesindeki farklı akademik birimlerinde çalıştırılmak üzere öğretim elamanı alımı için ilana çıktı.
KURSLARI DENETLEDİLER
KURSLARI DENETLEDİLER
Korkut İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nedim Öner ve Yakup Artan, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının verildiği okulları ziyaret ettiler.
İNGİLİZCE DİL KURSU DEVAM EDİYOR
İNGİLİZCE DİL KURSU DEVAM EDİYOR
Halk Eğitimi Merkezi ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü işbirliğince genç ve yetişkinlere yönelik açılan dil eğitimleri kursu devam ediyor.
SALICI: KENDİ KOLTUKLARIYLA İLGİLİ  BİR BEKA PROBLEMLERİ OLABİLİR
SALICI: KENDİ KOLTUKLARIYLA İLGİLİ BİR BEKA PROBLEMLERİ OLABİLİR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Muş´ta yerel ve ulusal medya çalışanlarıyla bir araya geldi.
YUMURTALIK KANSERİ GENÇLERDE BİLE GÖRÜNÜYOR
YUMURTALIK KANSERİ GENÇLERDE BİLE GÖRÜNÜYOR
Prof. Dr. Polat Dursun, yumurtalık kanserine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
BU VİTAMİNİN EKSİKLİĞİ HAYATI ZORLAŞTIRIYOR
BU VİTAMİNİN EKSİKLİĞİ HAYATI ZORLAŞTIRIYOR
Dr. Fevzi Özgönül, B12 vitaminin vücut için önemli bir vitamin olduğunu belirterek bu vitaminin eksik olması durumunda hafıza problemleri yaşanılabileceğini ve kansızlığa da sebep olduğunu ifade etti.
CUMHURBAŞKANI  MUŞ´A GELİYOR
CUMHURBAŞKANI MUŞ´A GELİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimler öncesi vatandaşlarla buluşmak üzere Muş´a geliyor.
YILMAZ: HUZURUMUZA SAHİP ÇIKALIM
YILMAZ: HUZURUMUZA SAHİP ÇIKALIM
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Karşımızda şu anda birbirine benzemez 4 parti bir araya gelmiş. Bunların ne ortaklıkları var? CHP, HDP, Saadet Partisi ve İyi Parti. Bunlar bir araya gelmediler mi? Bir de saklamaya ve gizlemeye çalışıyorlar” dedi.
KAYMAKAM YALÇIN ESNAFLA BULUŞTU
KAYMAKAM YALÇIN ESNAFLA BULUŞTU
Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, ilçedeki esnafla bir araya geldi.
BAYKAN: EMEK VE HAK MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ
BAYKAN: EMEK VE HAK MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ
Sağlık Sen Muş Şubesi, 2019 yılı İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi.
EĞİTİM BİR SEN´DEN FUTBOL TURNUVASI
EĞİTİM BİR SEN´DEN FUTBOL TURNUVASI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Muş Şubesi “Mehmet Akif İnan Futbol Turnuvası” düzenliyor.
SPOR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI
SPOR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI
Okul Sporları müsabakaları kapsamında Erzurum´da yapılan Türkiye Kayaklı Koşu Şampiyonasında Muş Spor Lisesi öğrencileri büyük başarılara imza attılar.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´TA
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´TA
Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Muş´a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2023 yılına kadar tüm Türkiye´de en az 250 bin sosyal konut yapmayı hedeflediklerini belirtti.
HEM´DE EMLAK DANIŞMANLIK KURSU
HEM´DE EMLAK DANIŞMANLIK KURSU
Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü´nün açmış olduğu Emlak Danışmanlık Kursu devam ediyor.
EĞİTİM BİR-SEN´DEN İSTİŞARE TOPLANTISI
EĞİTİM BİR-SEN´DEN İSTİŞARE TOPLANTISI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Malazgirt Şubesi, ilçede görev yapan öğretmen ve idarecilerle istişare toplantısı yaptı.
SELAM DER SALDIRILARI KINADI
SELAM DER SALDIRILARI KINADI
Muş´ta faaliyet yürüten Selam-Der, Yeni Zelanda´da gerçekleştirilen haçlı terörünü kınamak için basın açıklaması yaptı. Ayrıca Cuma namazı sonrası, terör saldırısında şehid olan 50 Müslüman için gıyabi cenaze namazı kılındı.
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Malazgirt ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulunarak, muhtarlarla bir araya geldi.
UZAN: İLÇEMİZİN İMKANLARINI İYİLEŞTİRDİK
UZAN: İLÇEMİZİN İMKANLARINI İYİLEŞTİRDİK
Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, ilçe genelinde yapılan sıcak asfalt çalışmaları ve sosyal çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !

Mevlana