BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
Başında bulunduğu kurum hizmetlerine yönelik sınır gözetmeyen, disiplinli yapısı ve başarıya yönelik otoriter kimliği ile taviz yokların uğrak noktası Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar, Başhekimliğe yapılan ataması ile birlikte amacına ilişkin hizmet bekleyen halkın umudu oldu.
Tarih: 15.10.2020 13:53:55/ 40743okunma / 0yorum

 

Başında bulunduğu kurum hizmetlerine yönelik sınır gözetmeyen, disiplinli yapısı ve başarıya yönelik otoriter kimliği ile taviz yokların uğrak noktası Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar, Başhekimliğe yapılan ataması ile birlikte amacına ilişkin hizmet bekleyen halkın umudu oldu. Vatandaşlar tarafından Hastanedeki sorunların konu edilmesinin istendiği günler Başhekim Bayar´ın gelişi ile birlikte rafa kaldırılmış oldu.

Sağlık hizmetlerinin kısa sürede vatandaşlarla buluşmasının açık ara gözle görülen değişimlerinden Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar´ın İl Kamu Hastaneler Birliği Başkanlığından Muş Devlet Hastanesi Başhekimliğine geçişteki kabul süreci henüz kulaktan kulağa fısıldanması esnasında dahi Devlet Hastanesi çalışanlarının büyük çoğunluğunda endişe yaratmaya yetti.

Haberimizin başlangıç kısmında ifade ettiğimiz gibi disiplin ve otorite kavramlarının ortak ve çıkış noktası, emek, performans, Hakkaniyet ve bunun yanı sıra halka yönelik memnuniyet duygularının değişimler göz önünde bulundurulduğu vakit sıraladığımız özelliklerin takdire şayan yanı olan, sertliği ve idarecilikteki tavizsiz yöntemleri Muş Devlet Başhekimi Opr.Dr. Bahattin Bayar, Muş´ta İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Enver Kıvanç gibi görev ve atamalar  bakımından 2020´nin enlerinden oldu.

Başhekim Bayar´ın Devlet Hastanesi Başhekimliğine varan yolculuğundaki en büyük etken olan İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu´nun ise İl Kamu Hastaneler Birliği Başkanlığındaki başarılarından yola çıktığı, otobüsten indirip (Kamu Hastaneler Birliği Başkanlığı) yaya yürüterek (Muş Devlet Hastanesi Başhekimliği) makamlar arası muhasebede biz olsak tercih etmezdik dedirten, halka hizmette Muş´ta açık ara ön plandaki isimlerden Başhekim Bayar´ın  ataması ile birlikte geçen bu süre zarfındaki gelişmelerde dikkatlerden kaçmadı.

Hastane Başhekimliğine gelişi ile her defasında dile getirilmesine rağmen burada hayat bulmakta güçlük çeken ‘Sağlıktan tasarruf  olmaz´ düsturu kusursuz hizmetlerle buluştuğu gibi ısrarla belirtmek istediğimiz konu sıraladığımız ve sıralayacaklarımızla Muş Devlet Hastanesi Başhekimi Opr.Dr. Bahattin Bayar la gerçek maksadına kavuştu.

MDH Başhekimliğindeki şikayetler ve yoğunluklar azaldı. Sonuç olarak Başhekimlik makamına  kadar varıştaki aksamaların memnuniyetsizlerin önü kesildi.

En önemlisi ve dikkat edilmesi gereken en can alıcı nokta, Muş halkının birinci derece sorun yaşamak zorunda kaldığı yerinde hizmette zaman zaman olumsuzluklarıyla karşılaştığımız sonuçları tedirgin eden, her gün bir yenisini duymaktan usandığımız, şimdilerde sorunsuz biçimde sürdürülen Doktor istifalarında büyük ölçüde düşüşler ve geri dönüşler yaşanmaya başladı.

Ve yine Muş Devlet Başhekimi Opr.Dr. Bahattin Bayar´ın Hastane Başhekimliğine gelişi ile İdareciler arasında huzur hakim olurken, en fazla şikayet konularından biri olan iletişim bozukluğu hemşire, memur, yardımcı personeller bakımından bu kesim hizmet sunanlarında ciddi bir tutum ve davranışa sürüklendiği net biçimde gözler önüne serdi.

İşimiz ve mesleğimiz gereği kamuoyuna taşımak zorunda kaldığımız gerek memnuniyet belirtileri  gerek olumsuzlukları ile özellikle ilgili alanlarda hepimizi derin üzüntü ve endişeye sevk eden olumsuzlukların azalması memleket menfaatine olduğu gibi, kamu hizmetlerindeki atamaların ve hizmet yürüten mercilerin, işinin ehli, alanında uzman, dalında etkin, mesleğine hakim, eğitime düşkün, vicdan ve merhamet sahibi, adaleti şiar edinen isimlerle olması, bizleri; İsimleri ön plana çıkaran, halkın menfaatlerine yönelik sonuçlar sunan karar ve emek noktasındaki özel yetkililer ve  işaret ettiklerimiz bizi bizden, mesleğimizin gerektirdikleri ile karşılık bekleyenlere dair elimizi güçlendiriyor, Gazete manşetlerimizde yer alan haber ve yorumlarımızla halka karşı bizleri de haklı bir ispata sürüklemeye yetiyor.

OP. DR. BAHATTİN BAYAR KİMDİR?

03.03.1982 yılında Kayseri´ de doğdu. 2001 yılında İzmir Urla Lisesi´ni birincilikle bitirdi. Erciyes Üniversitesi tıp fakültesinden 2008 yılında mezun olduktan sonra tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği´nde genel cerrahi uzmanlık ihtisasına başladı. Bu dönemde Türk Cerrahi Derneği´nin asistan temsilcisi olarak görev yaptı. 2014 yılında genel cerrahi uzmanı oldu. Sağlık Bakanlığı 56. devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile Muş Devlet Hastanesi´ ne genel cerrahi uzmanı olarak atandı.

 

Muş İl Sağlık Müdürlüğü´nde 2017-2020 yılları arasında Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı olarak görev yaptı. Bu görevinin yanında Muş İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü, GAMER (Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi) Müdürü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendiricisi eğitimlerini tamamlayarak SKS değerlendiricisi oldu. 15.09.2020 tarihinde Muş Devlet Hastanesine Başhekim olarak atandı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
Muş´ta yardım faaliyetleri ile adı sürekli Kamuoyunda yer alan KALBİMDER Muş yardımlaşma derneği
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
Muş halkı tarafından sevilen ve uzun yıllardır gönüllü olarak AK Parti´ye hizmet eden genç siyasetçi Savaş Çetin, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından ilin eğitim kalitesinin yükseltilmesi için dur durak bilmeyen Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç´ın eğitim çalışmalarının yanı sıra çocukların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alabilmeleri için mücadelesi taktir topluyor.
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
Muş Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu´nun almış olduğu karar doğrultusunda köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitim başlayacak.
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ başkanlığında 5 Ekim Pazartesi günü 14.00´te toplandı.
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
Muşlu eski profesyonel sporcularımızdan kaleci Raşit, birkaç gün önce hayata gözlerini yuman Bülent Bingöl için kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı.
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
Muş Belediyesi, son yıllarda şehir merkezindeki birçok çıkmaz sokağı açarken, her geçen gün mahalle aralarındaki ulaşım ağını genişletiyor.
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
EVLİ ÇİFTTEN MUŞ ŞİVESİ GRUBUNA TEŞEKKÜR
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Avukat Muhammet Gürkan Çermi, “Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz. On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız.
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şubesi başkanı Kemal Türkan, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak ebediyete göç etmiş şehitlerimizin bizlere miras bıraktıkları emanetleri olan çocuklarımızın bizlerin nazarında kendi evlatlarımızdan farkı yoktur. Vatan uğruna hayatlarından olan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum”
GAZİ´DEN  ERMENİSTAN´A TEPKİ
GAZİ´DEN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Anadolu Avrasya Şehit aileleri ve Gazi Yakınları derneği Muş İl Başkanı Emrullah Aktaş, Azerbaycan davasının Türkiye için partiler üstü, milli bir dava olduğunu, devletimiz ve milletimizin Azerbaycan´ın yanında olduğunu söyledi.
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Ermenistan´ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısına karşılık Muş kardeşlik platformu tarafından tepki gösterildi. Kardeşlik Platformu Basın sözcüsü Davut Aydın tarafından yazılı biçimde yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Muş Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan ve Belediye Başkanı Feyat Asya´nın hassasiyetle üzerinde durduğu Kent Meydanı projesi devam ediyor.
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
Muş´ta eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi projesi hızla ilerliyor. 44 bin 600 metrekare alan üzerine uygulanan projenin yüzde 65´i tamamlandı.
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2020/24 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C.MUS İCRA DAİRESİ 2020/14 TLMT.TASINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı belirten Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir,
GAZİLER, HEM KÜSKÜN HEM KIZGIN!
GAZİLER, HEM KÜSKÜN HEM KIZGIN!
Muş Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 19 Eylül Gaziler günü yıl dönümü dolayısıyla Muş´ta bir dizi etkinlik düzenledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Nankör bir evlada sahip olmak, yılan dişinden daha acı verir.

Shakespeare