BARIŞAN, “MÜCADELEMİZ ÜLKEMİZİN SELAMETE ERİŞMESİ İÇİNDİR”
Memur Sendikaları Konfederasyonu´na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş İl Başkanlığı il genelinde 3 bin 224 üyeyle yetkili sendika olma geleneğini sürdürdü.
Tarih: 7.8.2020 19:11:06/ 10045okunma / 0yorum

 

                Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mahir Barışan, "Ülkenin selamete erişmesi, uhuvvetin ülkede yerleşmesi için mücadele ettik. Böyle gelmiş böyle gitmeyecek´ diyerek örgütlü olmayla, omuz omuza mücadele etmeyle birçok olumsuz şeyi değiştireceğimizi, var olan devam ederek, gelen olumlu şeylere ise yenilerini ilave ederek, katkı vererek bunları sürdürebileceğimizi, ´Çağı kurtarmanın eylemidir çağ dışı kalan ilgimiz´ söylemiyle kastımızı, hedefimizi ortaya koyduk" diyen Barışan, "Ülkenin selamete erişmesi, uhuvvetin ülkede yerleşmesi için mücadele ettik. Milli manevi değerlerimizi önceleyerek, hafızamıza dayanarak, köklerimiz üzerinde yeniden yeşermeliyiz diyerek, söylemlerde bunduk, eylemler gerçekleştirdik. Sendikal mücadelemiz her zaman hak merkezli, adalet eksenli oldu. Güçlüden yana değil haklıdan yana olduk. Hakkı haykırdık, emeğin değerinin verilmesi için ter akıttık. Hak, emek, özgürlük kavramlarını, vesayetin tanımlamasından kurtararak hem kamuda hem de sosyal hayatta yeniden tanımladık" diye konuştu.

                Süre gelen sendikal mücadelelerinde özellikle yetkili oldukları andan itibaren mali ve sosyal haklar noktasında pek çok kazanım elde ederek kamu çalışanlarının teveccühüne mazhar olduklarını dile getiren Başkan Barışan, "Sendikal alana yeni bir ses ve heyecan getirdik. Büyümemizde, ülkenin en büyük sivil toplumu olmamızda 28 yıllık hasretimiz, üzüntümüz, kederimiz var. İlmek ilmek dokuduğumuz sevincimiz var. Hak arama mücadelesindeki çabamız, kararlılığımız ve azmimiz var. Bir yandan ´derdimiz bu millettir bu milletin değerleridir´, öte yandan ´yükümüz yeni bir medeniyettir´ dedik, ´pusulamız doğruluk ve adalettir´ dedik. Değişen siyasi iklimlerde her seferinde kendimize yeni elbise dikmedik. Deniz dalgalandığında kendimizi kurtaracak liman aramadık, milletimizi kurtarmanın derdine düştük. Her durum ve şartta, değişen siyasi iklimde tek ve en güvenli limanın milletin limanı olduğunu ifade ettik ve onun irfanına sığındık. Sendikacılığı ne siyasilerin kumpasına ne de oluşturulan toplum mühendisliklerine kurban etmedik. 2020 yılının ilk aylarından itibaren COVİD-19 pandemi sürecinin olumsuzluklarına rağmen dahili ve harici bedhahlara rağmen çirkin söylemlere iftira ve çemkirmelere rağmen biz doğru olanı yaparak yol aldık. Edebimizi adabımızı bozmadık. Makul kaldık, vakarlığımızı koruduk. Hak merkezli ilke ve değer odaklı mücadelemizden taviz vermedik" ifadelerini kullandı.

                İl genelinde yetkili sendika olma geleneğini sürdürdüklerini ifade eden Başkan Barışan şunları kaydetti, "Öğretmenin ortalama kalma süresinin 1,5 yıl olduğu ilimizde merkez ilçede bin 798, Malazgirt´te 384, Bulanık´ta 316, Korkut´ta 245, Hasköy´de 326, Varto´da ise 154 eğitim çalışanımızın desteğini alarak toplamda 3 bin 224 üye ile ilde ve bütün ilçelerimizde yetkimizi perçinleyerek yetkide geleneği devam ettirdik. Bu başarımızın özünde saklı olan gerçek, sendikamızın herkes için güvence olmasıdır. Haklının yanında durarak çalışana, ezilene güven vererek, verdiği mücadelede emin olmasıdır.

                Bize bu sevinci ve gururu yaşatan başta gönül erlerimiz, üyelerimiz olmak üzere 1992´den bugüne şubemizin ilimizde kurulmasında, kök salmasında, vücut bulmasında emek veren ter akıtan öncülerimize, şube başkanlarımıza ve yönetim kurullarına, öncü ilçe temsilcilerimize ve yönetim kurullarına minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

                Yine her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 bin 224 üye ile ilde büyümemizi, güçlenmemizi, yetkimizi devam ettirmemizi sağlayarak bize bu onuru yaşatan başta sendikamızın öz suyu üyelerimiz olmak üzere Başkan Vekilim Murat Demir, Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Aydın Güngör, Mali İşler Başkan Yardımcısı Şerafettin Yıldız, Basın Yayından Sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Koçlaradan, Toplu Sözleşme ve Mevzuattan Sorumlu Başkan Yardımcısı İsmail Arslan, Eğitim Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Çelik´e yine Malazgirt İlçe Başkanı Erhan Arslan, Bulanık İlçe Başkanı Metin Bostancı, Korkut İlçe Başkanı Mümtaz Bilgin, Hasköy İlçe Başkanı Şefik Elçi, Varto İlçe Başkanı Yavuz Saldıraner´e, denetleme ve disiplin kurulumuza, kadın komisyonumuza, uç beylerimiz olan işyeri temsilcilerimize, gönül erlerimize, vefalı dostlarımıza teşekkür ediyorum. Kaderimizi milletimizin, ülkemizin kaderiyle aynı çizgide tutmaya, yılmadan, yorulmadan, ülkemiz ve üyemiz için çalışmaya, üretmeye, kazanım elde etmeye devam edeceğiz. Her mutabakatta attığımız imza duygudaşlığın, gönül alma ve gönül vermenin ideal birlikteliğin tutkalı ve tescilidir. İstikametimiz doğruluk, pusulamız emeğin kutsallığı, yönümüz ve hedefimiz değerlerimizi yaşatma, özlemlerimizi gerçekleştirme olmuştur. Yılmadan yorulmadan davamızın aşıladığı bilinçle, üyelerimizden aldığımız güçle, yetkinin verdiği sorumluluk bilinciyle, yeni ufuklardan yeni umutlara hep beraber kendimiz kalarak yolumuza devam edeceğiz. Biz birlikte güçlüyüz."Metin Kızılşara

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
KALBİMDER GÖNÜLLERİ OKŞAMAYA DEVAM EDİYOR
Muş´ta yardım faaliyetleri ile adı sürekli Kamuoyunda yer alan KALBİMDER Muş yardımlaşma derneği
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
BAŞHEKİM BAYARLA GELEN SAĞLIKLI GÜNLER
Başında bulunduğu kurum hizmetlerine yönelik sınır gözetmeyen, disiplinli yapısı ve başarıya yönelik otoriter kimliği ile taviz yokların uğrak noktası Muş Devlet Başhekimi Opr. Dr. Bahattin Bayar, Başhekimliğe yapılan ataması ile birlikte amacına ilişkin hizmet bekleyen halkın umudu oldu.
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
SAVAŞ ÇETİN, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
Muş halkı tarafından sevilen ve uzun yıllardır gönüllü olarak AK Parti´ye hizmet eden genç siyasetçi Savaş Çetin, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
EĞİTİMDE ‘KIVANÇ´ FARKI
Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından ilin eğitim kalitesinin yükseltilmesi için dur durak bilmeyen Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç´ın eğitim çalışmalarının yanı sıra çocukların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alabilmeleri için mücadelesi taktir topluyor.
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
KÖY VE AZ NÜFUSLU YERLERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK
Muş Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu´nun almış olduğu karar doğrultusunda köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitim başlayacak.
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BAP KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ başkanlığında 5 Ekim Pazartesi günü 14.00´te toplandı.
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
KALECİ RAŞİT; HEM KENDİSİNİ HEMDE MUŞ SPORA OLAN ÖRNEK SEVGİSİNİ UNUTMAMIZ İMKANSIZ
Muşlu eski profesyonel sporcularımızdan kaleci Raşit, birkaç gün önce hayata gözlerini yuman Bülent Bingöl için kendisinden başka kimseyi incitmemiş olan bu kardeşimiz yaşantısı boyunca hepimiz iyi biliyoruz ki örnek ve emsalsiz bir Muşlu ve Muş spor sevdalısıydı.
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
ÇIKMAZ SOKAKLAR AÇIĞA ÇIKTI
Muş Belediyesi, son yıllarda şehir merkezindeki birçok çıkmaz sokağı açarken, her geçen gün mahalle aralarındaki ulaşım ağını genişletiyor.
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIVANÇ´TAN MŞÜ REKTÖRÜ POLAT´A İADE-İ ZİYARET
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
İHTİYAC SAHİPLERİNİN GÜLEN YÜZÜ “MUŞ ŞİVESİ DERNEĞİ”YENİ EVLİ ÇİFTİN UMUDU OLDU
EVLİ ÇİFTTEN MUŞ ŞİVESİ GRUBUNA TEŞEKKÜR
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
MUHAMMED GÜRKAN ÇERMİ, “KIRMADAN DÖKMEDEN HİÇ KİMSEYİ DIŞLAMADAN HERKESİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDEREK KUCAKLAMAYA GELİYORUZ”
Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Avukat Muhammet Gürkan Çermi, “Bizler; Sessizce çığlık atan, bağıra bağıra susmak zorunda olan, milletimizin sesi olmaya geliyoruz. Kırmadan dökmeden hiç kimseyi dışlamadan herkesi olduğu gibi kabul ederek kucaklamaya geliyoruz. On binlerce yıl bu topraklarda barışın sevginin medeniyetin tarihini yazmış, milletin evlatlarıyız.
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
KEMAL TÜRKAN, ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZE MİRAS KALMIŞTIR
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şubesi başkanı Kemal Türkan, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak ebediyete göç etmiş şehitlerimizin bizlere miras bıraktıkları emanetleri olan çocuklarımızın bizlerin nazarında kendi evlatlarımızdan farkı yoktur. Vatan uğruna hayatlarından olan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum”
GAZİ´DEN  ERMENİSTAN´A TEPKİ
GAZİ´DEN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Anadolu Avrasya Şehit aileleri ve Gazi Yakınları derneği Muş İl Başkanı Emrullah Aktaş, Azerbaycan davasının Türkiye için partiler üstü, milli bir dava olduğunu, devletimiz ve milletimizin Azerbaycan´ın yanında olduğunu söyledi.
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
MUŞ KARDEŞLİK PLATFORMUNDAN ERMENİSTAN´A TEPKİ
Ermenistan´ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısına karşılık Muş kardeşlik platformu tarafından tepki gösterildi. Kardeşlik Platformu Basın sözcüsü Davut Aydın tarafından yazılı biçimde yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
BAŞKAN ASYA´NIN VAAT ETTİĞİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Muş Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan ve Belediye Başkanı Feyat Asya´nın hassasiyetle üzerinde durduğu Kent Meydanı projesi devam ediyor.
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
MUŞ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN YÜZDE 65´İ TAMAMLANDI
Muş´ta eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi projesi hızla ilerliyor. 44 bin 600 metrekare alan üzerine uygulanan projenin yüzde 65´i tamamlandı.
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ 2020/24 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
MUŞ İCRA DAİRESİ´NDEN
T.C.MUS İCRA DAİRESİ 2020/14 TLMT.TASINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
DEMİR, “İMAN, ADALET VE FİLİSTİN KAZANACAK"
Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı belirten Akil gençler Genel Başkan yardımcısı Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Adnan Demir,
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma?

Hacı Bektaşı Veli